BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Seimas pradėjo svarstyti 2014 metų biudžeto projektą

Data

2013 10 22

Įvertinimas
0

Vilnius, spalio 22 d. Seimas po pateikimo pritarė 2014 metų valstybės ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektui. Toliau jis bus svarstomas Seimo komitetuose.

Projektą pristatęs finansų ministras Rimantas Šadžius, kalbėjo, kad biudžetas yra realistinis, parengtas, įvertinus ūkio raidos scenarijų bei vykdytinus Vyriausybės įsipareigojimus. Pasak ministro, „biudžetas - su santūriu augimu, tačiau tai yra žingsnis į priekį, kuris suteiks optimizmo ir viešajam, ir privačiam sektoriams“.

Numatoma, kad nacionalinio (valstybės ir savivaldybių) biudžeto pajamos, kartu su ES ir kitomis tarptautinės paramos lėšomis, bus 3 proc. didesnės, o vien tik valstybės biudžeto – 0,9 proc. didesnės nei šiemet.

Prognozuojama, kad kitų metų valstybės biudžetą sudarys 25,9 mlrd. litų pajamų (kartu su ES ir kitos tarptautinės paramos lėšomis) ir 26,9 mlrd. litų asignavimų, o kartu su savivaldybių biudžetais pajamos sudarys 29,8 mlrd. litų, asignavimai – 30,8 mlrd. litų.

Europos Sąjungos ir kitų organizacijų parama kitų metų biudžete sudarys 7,4 mlrd. litų.

Pajamų iš mokesčių kitąmet planuojama gauti 5,1 proc. daugiau nei 2013 m. Daugiausia pajamų valstybės biudžetas gaus iš pridėtinės vertės mokesčio – 9,8 mlrd. litų ir akcizų – 3,5 mlrd. litų.

„Kai šis biudžetas bus sėkmingai įgyvendintas, jis prisidės prie tolesnės Lietuvos raidos, ir,  tikiuosi, galiausiai galėsime pasakyti, kad iš krizės jau išsiropštėme“,- Seime kalbėjo finansų ministras.

Numatomas kitų metų 1,9 proc. BVP viešųjų finansų deficitas, finansų ministro įsitikinimu, yra taip pat realiai pasiekiamas rodiklis, kuris rodo Lietuvos ryžtą laikytis griežtos finansinės drausmės.

Kitų metų biudžetas suteiks daugiau galimybių savivaldybėms pačioms spręsti susikaupusias problemas. Visų savivaldybių biudžetų pajamos kitąmet, prognozuojama, bus 5,5 proc. arba beveik 362 mln. litų didesnės nei šiemet ir sieks 6,9 mlrd. litų. Didinant  iš biudžeto joms grąžinamo gyventojų pajamų mokesčio dalį, kartu numatyta griežta priežiūra. „Į projektą įrašėme keletą saugiklių, pirmiausiai, kad tos papildomos lėšos būtų nukreiptos spręsti įsisenėjusias savivaldybių skolas“,- sakė finansų ministras.

Stiprinant savivaldybių savarankiškumą, joms taip pat perduodamas socialinių išmokų mokėjimas, savivaldybių gatvėms ir keliams remontuoti nuo kitų metų bus skiriama ne 20, o 25 proc. Kelių fondo biudžeto. „Galėtumėm patarti savivaldybėms įdėmiau pažvelgti į jų teritorijose dirbančių biudžetinio sektoriaus darbuotojus ir spręsti galimybę didinti jų darbo užmokestį“,- sakė R.Šadžius.

Vykdant Konstitucinio Teismo sprendimą, 2014 m. biudžete numatyta lėšų atkurti iki krizės sumažintą valstybės tarnautojų, teisėjų atlyginimų dalį, bet ir atstatyti dalį sumažinto atlyginimo visiems biudžetininkams bei valstybines pensijas ir šalpos išmokas grąžinti į iki prieš krizę buvusį lygį.

Biudžeto rodikliai parengti remiantis ūkio raidos scenarijumi, kad 2014 m. BVP augs 3,4 proc., vidutinė metinė infliacija sieks 1,6 proc., darbo užmokestis augs vidutiniškai 5,2 proc., nedarbo lygis sumažės iki 10,5 proc.

2014 metų biudžeto projektą Seimas pirmą kartą svarstys lapkričio 21-ąją - tuomet jis bus grąžintas tobulinti Vyriausybei. Antras jo svarstymas Seimo plenariniame posėdyje numatytas gruodžio 5-ąją.

Informacija apie 2014 m. biudžetą

Visas 2014 m. biudžeto projektas

Viešųjų ryšių skyrius
(8 5) 2390 022
vrs@finmin.lt
www.finmin.lt