BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Seime priimtas Fiskalinės drausmės įstatymas

Data

2007 11 08

Įvertinimas
0

Vilnius, lapkričio 8 d. Šiandien Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Fiskalinės drausmės įstatymą. Vyriausybė jam pritarė šių metų liepos pradžioje.

Įstatymas įsigalios nuo 2008 m. sausio 1 d. ir bus taikomas sudarant 2009-ųjų bei vėlesnių metų valstybės biudžetą. Įstatymas numato, kad 2008 m. valdžios sektoriaus deficitas negali būti didesnis kaip 0,5 proc. bendrojo vidaus produkto.

Fiskalinės drausmės įstatymas vertinamas kaip efektyvi priemonė ilgalaikiam valdžios sektoriaus finansų tvarumui ir stabiliai ūkio plėtrai išlaikyti. Juo nustatoma, kad ekonominio augimo laikotarpiu būtų siekiama subalansuoto arba perteklinio biudžeto tam, kad, esant lėtesniam ekonomikos augimui būtų išlaikytas viešųjų finansų stabilumas.

Įstatymas pagrįstas pagrindinėmis ES Stabilumo ir augimo pakto nuostatomis, kurių Lietuva privalo laikytis pagal Europos Sąjungos stojimo sutartį.

Tokius ar panašius įstatymus turi Jungtinė Karalystė, Vokietija, Italija, kitos šalys.

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 239 0187
www.finmin.lt