BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Sėkmingai baigtas pirmasis ES struktūrinių fondų lėšų panaudojimo laikotarpis

Data

2009 07 07

Įvertinimas
0

Vilnius, liepos 7d.Lietuvos istorijos puslapiuose dar vienas naujas ir svarbus įrašas: sėkmingai baigtas pirmasis Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų panaudojimo laikotarpis – birželio 30 d. baigėsi Lietuvos 2004-2006 m. bendrojo programavimo dokumento įgyvendinimas. 

Pagal Lietuvos 2004–2006 m. bendrąjį programavimo dokumentą (BPD) iš ES struktūrinių fondų buvo įgyvendinta daugiau kaip 3500 infrastruktūros, gamybos, žmogiškųjų išteklių, kaimo plėtros ir žuvininkystės projektų. Iki š.m. birželio 30 d. šiems projektams įgyvendinti panaudota daugiau kaip 3,3 mlrd. Lt ES struktūrinių fondų lėšų.

BPD investicijos ne tik prisidėjo prie Lietuvos ekonominės plėtros, bet jo įgyvendinimo patirtis lėmė naujų ir naudingų įpročių atsiradimą Lietuvos visuomeniniame gyvenime  –  tokių, kaip plačiosios praktinės partnerystės ir pamatuotų strateginių sprendimų taikymą, elektroninę stebėseną. Ne mažiau svarbios ir šiuo laikotarpiu tiek institucijų, tiek ir projektų vykdytojų  įgytos žinios, patirtis bei sukurta ES struktūrinių fondų administravimo sistema.

Išankstiniais  duomenimis, sėkmingai panaudotos visų  keturių ES struktūrinių fondų lėšos – Europos regioninės plėtros fondo, Europos socialinio fondo, Europos žemės ūkio orientavimo ir garantijų fondo Orientavimo skyriaus, Žuvininkystės orientavimo finansinės priemonės.

Šiuo metu Lietuvai išmokėta maksimali galima lėšų suma – 2,936 mlrd. Lt (95 proc. BPD įgyvendinti, skirtų ES lėšų), likusi ES lėšų dalis – 155 mln. Lt bus išmokėti pateikus BPD užbaigimo dokumentus. Juos Finansų ministerija turi parengti ir pateikti Europos Komisijai iki 2010 m. rugsėjo 30 d.

Taigi, dabar prasidės BPD įgyvendinimo užbaigimo procesas, kurio pagrindinis tikslas yra tinkamai ir laiku (iki 2010 m. rugsėjo 30 d.) parengti ir pateikti Europos Komisijai BPD įgyvendinimo užbaigimo dokumentus. Už šio svarbaus ir sudėtingo proceso, kuriame dalyvaus visų institucijų, administruojančių BPD, įskaitant Valstybės kontrolę, atstovai, koordinavimą atsakinga Finansų ministerija. Tinkamai ir laiku viską atlikus 2010 m. pabaigoje Lietuvai bus išmokėta likusi ES lėšų dalis.

Viešųjų ryšių skyrius
Tel.: 2199 376
www.finmin.lt