BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Šiaurės investicijų bankas skolina energijos efektyvumo projektams

Data

2009 12 09

Įvertinimas
0

Vilnius, gruodžio 9 d. Finansų ministerija pasirašė sutartį su Šiaurės investicijų banku (ŠIB) dėl 100 mln. eurų (345 mln. litų) paskolos Lietuvai.

ŠIB suteiktos paskolos lėšas mūsų šalis naudos visuomeninės paskirties pastatams ir daugiabučiams (pastatytiems iki 1992 m.) atnaujinti, kad sumažėtų jų šildymo kaštai ir būtų efektyviai taupomi energijos ištekliai. Tokio pobūdžio projektai priskiriami prie ŠIB prioritetinių finansavimo sričių. Savo ruožtu ekspertai pažymi, kad šiuo metu apie 40 proc. visos mūsų šalyje sunaudojamos energijos tenka pastatų šildymui, dėl to būtent šioje srityje yra didžiausios energijos taupymo galimybės.

Šiaurės investicijų banko paskolos lėšomis bus atnaujinami Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos aukštųjų mokyklų pastatai, šių ir kitų Lietuvos miestų ligoninės, poliklinikos, bibliotekos, teismai, teatrai, muziejai – iš viso 39 visuomeninės paskirties pastatai, esantys Valstybės investicijų programoje, kurių bendras plotas – 230 tūkst. kvadratinių metrų. Taip pat ŠIB paskola bus naudojama atnaujinant daugiau kaip 300 daugiabučių visoje Lietuvoje, kurių bendras plotas – 0,9 milijono kvadratinių metrų.

Lietuva bendradarbiauja su tarptautinėmis finansų institucijomis, tokiomis kaip Šiaurės investicijų bankas, siekdama įgyvendinti visuomenei svarbius projektus. Šios institucijos teikia mūsų šaliai tikslines paskolas - finansuoja ilgalaikę vertę turinčius investicinius projektus, jų paskolos sąlygos (terminai, palūkanų norma) yra palankesnės nei siūloma rinkoje.

Lietuva ŠIB paskolą, kuri bus teikiama dalimis, grąžins per 20 metų. Šiemet planuojama pasiskolinti apie 30 mln. eurų (103,5 mln. litų), pinigai į valstybės iždą bus pervesti artimiausiu metu. Iš banko gautas lėšas Finansų ministerija perves institucijoms, įstaigoms ir organizacijoms, įgyvendinančioms projektus pagal Valstybės investicijų ir Daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programas.

***

Šiaurės investicijų bankas (ŠIB) yra tarptautinė finansų institucija, kurią 1975 m. įsteigė Švedija, Suomija, Danija, Norvegija ir Islandija. Šiuo metu banko akcininkais yra aštuonios šalys. Pagrindinis banko tikslas – teikti ilgalaikes paskolas ir garantijas konkurencingumą skatinantiems ir aplinką tausojantiems projektams. Lietuva ŠIB narė yra nuo 2005 m., šiuo metu bankas mūsų šalies viešajam ir privačiam sektoriams yra suteikęs apie 109 mln. eurų paskolų, kuriomis finansuojami infrastruktūros, energijos taupymo, aplinkosaugos ir kiti projektai. 

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 239 0187
www.finmin.lt