BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Siūloma 5 metams atidėti mokesčius naujai įsteigtoms šeimos įmonėms

Data

2009 04 30

Įvertinimas
0

Vilnius, balandžio 30 d. Finansų ministerija, įgyvendindama Vyriausybė programos nuostatas, kurios numato mokesčių mokėjimo termino atidėjimą taikyti pirmą kartą smulkųjį šeimos verslą pradedantiems asmenims, parengė LR mokesčių mokėjimo terimo atidėjimo įstatymo projektą. Šiuo projekto esmė – atidedami galiojančiuose mokesčių įstatymuose nustatyti per pirmus trejus atitinkamų subjektų įsteigimo (pertvarkymo) metus apskaičiuoto pelno mokesčio, nekilnojamojo turto mokesčio, žemės mokesčio ir valstybinio socialinio draudimo įmokų mokėjimo terminai.

„Tikiuosi, tokie mokestiniai palengvinimai paskatins šeimas imtis verslo. Daugelyje pasaulio šalių šeimos verslas yra patikimas ekonomikos augimo variklis“, – sakė finansų ministras A. Šemeta.

Projekte siūloma nustatyti, kad mokesčių mokėjimo termino atidėjimu galėtų naudotis naujai įsteigtos šeimos įmonės, kurių metinės pajamos neviršija 1 mln. litų ir kuriose dirba ne mažiau kaip 2 ir ne daugiau kaip 10 darbuotojų. Šeimos įmone projekte siūloma laikyti ribotos civilinės atsakomybės juridinį asmenį, kurio daugiau kaip 90 proc. kapitalo (akcijų, pajų) ir dalyvių balsų tiesiogiai turi vienos šeimos nariai. Pirmais metais siūloma atidėti 80 proc., antrais – 50 proc., trečiais – 30 proc. apskaičiuotų mokesčių, atidėjimo terminas būtų 5 metai.

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel.: (8 5) 219 9376
www.finmin.lt