BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Siūloma įtvirtinti vienkartinį turto deklaravimą sulaukus pilnametystės

Data

2009 07 29

Įvertinimas
0

Vilnius, liepos 29 d. Finansų ministerija parengė Gyventojų turto deklaravimo įstatymo pakeitimus, kuriuose siūloma įtvirtinti atskaitinį (vienkartinį) turto deklaravimą 18 metų sulaukusiems Lietuvos gyventojams ir nuolat gyventi į Lietuvą atvykstantiems asmenims. Šie pakeitimai parengti įgyvendinant Vyriausybės programos nuostatas dėl korupcijos prevencijos, siekiant sukurti efektyvesnį teisinį nepagrįsto praturtėjimo kontrolės mechanizmą. Duomenys apie gyventojų turimą reikšmingą turtą reikalingi mokesčių administratoriams ir kontrolės institucijoms, kai prireikia nustatyti turto įsigijimo šaltinių pagrįstumą.

Siūloma įstatymo nuostata, kad vieną kartą būtų privaloma deklaruoti bet kokį nekilnojamą turtą (jei jis nėra registruotas Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto registre) ir pinigines lėšas, kurios sudaro ne mažiau kaip 10 tūkst. litų grynaisiais arba užsienio bankų sąskaitose. Duomenų apie turtą, kurie kontrolės institucijoms pagal galiojančius teisės aktus teikiami arba prieinami iš kitų šaltinių, pavyzdžiui, Nekilnojamojo turto registro, kitų registrų ar duomenų bazių, nereikės deklaruoti.

Visi Lietuvos gyventojai 2003 metais turėtą atitinkamą turtą jau privalėjo deklaruoti pagal Vienkartinio gyventojų turto deklaravimo įstatymą, todėl didžiajai daugumai piliečių siūlomos pataisos nebus taikomos. Įstatymo pakeitimai įtvirtina prievolę gyventojams vieną kartą deklaruoti turtą sulaukus pilnametystės arba atvykus nuolat gyventi į Lietuvą. Pereinamuoju laikotarpiu įpareigojami turtą deklaruoti ir tie, kurie pilnametystės sulaukė arba įgijo teisę nuolat gyventi Lietuvoje 2004 ir vėlesniais metais ir todėl nedeklaravo savo turimo turto pagal anksčiau galiojusį Vienkartinio gyventojų turto deklaravimo įstatymą.

Be to, nustatoma, kad tuo atveju, jeigu gyventojas turto nedeklaravo, šiuo turtu ateityje negalės būti pagrindžiami kito turto įsigijimo šaltiniai. Taip pat siūloma apriboti galimybę tikslinti turto deklaraciją tuo atveju, jeigu dėl gyventojo pradėtas mokestinis patikrinimas ar ikiteisminis tyrimas. 

Pagal šiuo metu galiojantį Gyventojų turto deklaravimo įstatymą kiekvienais metais deklaruoti turimą turtą privalo tik politikai, valstybės tarnautojai, teisėjai, prokurorai, pareigūnai, įvairių komisijų, tarybų, institucijų, finansuojamų iš valstybės biudžeto, vadovai ir pan., taip pat jų šeimos nariai.

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 2199376
www.finmin.lt