BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


„Snoro“ indėlininkai savo pinigus atgaus iki Naujųjų metų

Data

2011 11 25

Įvertinimas
0

Vilnius, lapkričio 25 d. Lapkričio 24 d. Lietuvos banko valdybos sprendimu „Snoro“ bankui atšaukta veiklos licencija ir keliama bankroto byla. Kartu atšaukti ir ankstesni Lietuvos banko valdybos nutarimai, kuriais buvo leista vykdyti kai kurias operacijas.

Įsigaliojus nutarimui, pradėjo veikti indėlių draudimo mechanizmas, reglamentuotas Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymo.

Pagal minėto įstatymo nuostatas, visi gyventojų ir įmonių indėliai (litais, JAV doleriais, eurais ir Europos Sąjungos šalių nacionalinėmis valiutomis, Islandijos kronomis, Norvegijos kronomis, Šveicarijos frankais) iki 100 tūkst. eurų (345 280 litų) yra apdrausti ir bus išmokami jų turėtojams.  „Indėlis“ apima ir pinigus, esančius fizinių bei juridinių asmenų einamosiose sąskaitose.

Teisės aktai numato, kad išmokos išmokamos per 20 darbo dienų nuo draudžiamojo įvykio dienos, o esant išskirtinėms aplinkybėms šis terminas gali būti pratesiamas, bet ne ilgiau kaip 10 darbo dienų, taigi per Naujuosius metus visi apdraustų indėlių turėtojai turėtų būti atgavę savo lėšas.

Tam, kad indėliai būtų išmokėti, Indėlių draudimo fondą administruojanti draudimo įmonė turės pasirinkti banką, per kurį jie būtų išmokami.  Pirmadienį turėtų būti  paskelbta, per kurį banką bus atsiskaitoma su indėlininkais, turėjusiais apdraustų indėlių.

 Indėlininkams nereikia niekur kreiptis ar pateikti kokių nors dokumentų. Duomenys apie juos ir jų turimus apdraustus indėlius bus pateikti bankui, kuris vykdys išmokėjimus.

Pradėjus vykdyti išmokėjimus indėlininkai galės nuspręsti, kaip toliau elgtis su savo lėšomis. Jie galės atsiimti savo indėlį grynais pinigais arba pervesti jį į savo sąskaitą bet kuriame kitame banke, t.y. galės laisvai disponuoti savo lėšomis.

“Snoro” klientams įsipareigojimų vykdymas neišnyksta. Teismui priėmus sprendimą dėl bankroto bylos iškėlimo ir paskyrus administratorių, visus su perimto turto administravimu susijusius sprendimus priims administratorius.

Banko kreditorių reikalavimo tenkinimo eilė reglamentuota Bankų įstatyme. Pirmiausia yra tenkinami darbuotojų reikalavimai, po to – Indėlių draudimo fondą administruojančios įmonės reikalavimai dėl išlaidų, susijusių su draudimo išmokomis, išmokėjimo, paskui – reikalavimai dėl mokesčių ir kitų mokėjimų į biudžetą, ir tik po to – kitų kreditorių reikalavimai. Akcininkų ir banko vadovų reikalavimai tenkinami paskutiniai. 

Iš viso „Snore“ yra 4,1 mlrd. Lt draustų indėlių, taip pat nustatyta, kad nacionalizuotame banke yra likę 4,6 mlrd. Lt turto. Indėlių ir investicijų draudime šiuo metu yra sukaupta 1,6 mlrd. Lt. Nelaukiant, kol „Snoro“ bankroto byla bus baigta ir visas jo turtas bus išparduotas, valstybė paskolins Indėlių ir investicijų draudimui apie 2,5 mlrd. litų, reikalingus atsiskaitymui su indėlininkais. Šiam tikslui bus panaudotos laikinai laisvos lėšos, kurias papildė ir lapkričio pradžioje išplatintos euroobligacijų emisijos įplaukos.

***

Daugiau informacijos rasite Finansų ministerijos ir Lietuvos banko interneto svetainėse

Bendra informacija apie indėlių draudimą

Informacija bendrais bankininkystės, finansų stabilumo klausimais teikiama darbo dienomis Lietuvos banke telefono numeriais Vilniuje (8-5) 268 00 29(8-5) 268 00 29, 268 00 30, 268 01 49, 268 01 45, 268 08 40, 268 01 04.

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 2199 376
www.finmin.lt