BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


„Standard & Poor‘s“ pozityviai įvertino Lietuvos finansų politiką ir siekį įsivesti eurą

Data

2013 10 25

Įvertinimas
0

Vilnius, spalio 25 d. Įvertinusi atsakingą Vyriausybės fiskalinę politiką ir šalies ekonomikos augimą, šiandien tarptautinė reitingų agentūra „Standard & Poor‘s“ pagerino mūsų šalies ilgalaikio skolinimosi reitingo perspektyvą iš stabilios į teigiamą.

„Tai gera žinia Lietuvai, rodanti pasitikėjimą mūsų valstybe ir sudaranti realias prielaidas mažėti skolinimosi kainai. Šis sprendimas taip pat atspindi lūkesčius, kad ir toliau laikysimės atsakingos fiskalinės politikos bei užtikrintai ir nuosekliai sieksime narystės euro zonoje“, – sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.

„Standard & Poor‘s“ pagerino ilgalaikio skolinimosi reitingo perspektyvą, įvertinusi Vyriausybės politiką, užtikrinant viešųjų finansų tvarumą ir numatomą šios politikos tęstinumą ir atsižvelgusi į tai, kad Lietuva viena geriausiai Europoje panaudoja ES struktūrinę paramą. Agentūra taip pat tikisi, kad šalies ekonomika toliau nuosekliai augs, o infliacija bus nuosaiki.  

Šiuo metu Lietuvai „Standard & Poor‘s“ agentūra yra nustačiusi BBB ilgalaikio skolinimosi užsienio valiuta reitingą, kuris nesikeičia nuo 2009 metų kovo. Tam, kad reitingas būtų pagerintas, Lietuva turi laikytis politikos, kuri užtikrintų sveikus ir tvarius viešuosius finansus (juos atspindi Mastrichto kriterijai) ir leistų įsivesti eurą 2015 metais. „Standard & Poor‘s“ taip pat galėtų pagerinti Lietuvos reitingą, jeigu šalies ekonomika ir toliau augtų taip sparčiai. 

Finansų ministerija primena, kad kitų metų biudžeto projekte, kurį Vyriausybė pateikė Seimui, numatoma, jog 2014 m. Lietuvos viešųjų finansų deficitas sudarys 1,9 proc. BVP, o valstybės skola – apie 39,8 proc. prognozuojamo BVP, (jeigu skaičiuosime rezervo kaupimą obligacijų emisijai 2015 metais išpirkti – 42,5 proc. BVP). Skolos aptarnavimas valstybei kitąmet kainuos 39 mln. litų mažiau nei šiemet – iš viso beveik 2,3 mlrd. litų.

Lietuvos kredito reitingų raida

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 239 0187
www.finmin.lt
vrs@finmin.lt