BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Sudarytas 2014-2020 m. ES lėšomis finansuotinų svarbių projektų sąrašas

Data

2013 11 22

Įvertinimas
0

Vilnius, lapkričio 22 d. Finansų ministerija, apibendrinusi kitų ministerijų pateiktą informaciją,  parengė ir Vyriausybės strateginiam komitetui pateikė didelės apimties ir kitų nacionalinės svarbos projektų sąrašą. Kartu pateikti išankstiniai duomenys apie planuojamą jų finansavimą 2014–2020 metų ES struktūrinės paramos bei Integruotos Europos infrastruktūros tinklų priemonės lėšomis.

Iš viso sąraše – 23 dideli ir nacionalinės svarbos projektai, bendra jų vertė – apie 10 mlrd. litų, ES lėšomis numatyta finansuoti  daugiau kaip 7 mlrd. litų.

„Energetikos, transporto projektai – tai yra investicijos, kurios svarbios ne tik Lietuvai, bet ir visai Europos Sąjungai, todėl jų finansavimas turi būti užtikrintas iš anksto, tvirtinant tokių projektų sąrašą, įtraukiant juos į būsimosios finansinės perspektyvos veiksmų programas“,- sako finansų ministras Rimantas Šadžius.

2014-2020 m. Europos regioninės plėtros fondo (ERPF) ir Sanglaudos fondo (SF) lėšomis, pagal institucijų pateiktus duomenis, numatoma finansuoti 9 didelės apimties, 3 mlrd. litų bendros vertės projektus – jiems įgyvendinti numatyta skirti per 1,9 mlrd. litų ES fondų lėšų. Apie šiuos didelės apimties projektus bus informuota Europos Komisija.

Transporto sektoriuje planuojami 3 didelės apimties projektai (du „Rail Baltica“ linijos ruožai, Vilniaus vakarinio aplinkkelio III etapas), kurių bendra vertė – 683,7 mln. litų, o ES lėšos sudarytų 567,5 mln. litų.

5 energetikos projektų bendra vertė – kiek daugiau nei 2 mlrd. litų, ES lėšų juose – per 1,1 mlrd. litų.

Į didelės apimites projektus įtrauktas ir kompleksinės miestų plėtros sektoriaus projektas  - daugiafunkcinis sveikatinimo ir kultūros kompleksas Vilniuje, kurio bendra vertė – 270 mln. litų, tarp jų ES lėšos – 229 mln. litų.

Integruotos Europos infrastruktūros tinklų priemonės (EITP) lėšomis, institucijų pateiktais duomenimis, numatoma finansuoti 14 projektų, iš jų 12 - transporto sektoriaus, 2 - energetikos.  Bendra  transporto projektų vertė – beveik 3 mlrd. litų, iš jų ES lėšos – apie 2,5 mlrd. litų. Energetikos projektų bendra vertė – 3,6 mlrd. litų, ES lėšos šiek tiek viršija 2,7 mlrd. litų.

Energetikos ministerijos pateiktais duomenimis, Lietuvai tenkanti finansavimo dalis pagal EITP numatomų tarptautinių energetikos projektų (Lietuvos-Lenkijos dujų jungtis ir Lietuvos-Lenkijos elektros jungtis) siekia 1,034 mlrd. litų.

Pagal 2014-2020 m.  ES struktūrinės paramos reglamentų projektų nuostatas, didelės apimties projektas yra projektas, finansuojamas ERPF arba SF lėšomis, kurio bendra tinkamų finansuoti išlaidų suma yra ne mažesnė nei 172,6 mln. litų (50 mln. eurų), o projektų, skatinančių tvarų transportą – ne mažesnė nei 258,9 mln. litų (75 mln. eurų).

Papildoma informacija
Lietuva šiuo metu yra jau parengusi 2014-2020 m. ES struktūrinių fondų veiksmų programos projektą. Įsigaliojus 2014–2020 m. laikotarpio reglamentams, Lietuva, kaip ir kitos šalys, oficialiai savo veiksmų programą pateiks Europos Komisijai ir nuo kitų metų pradžios galės pradėti realias investicijas iš naujojo finansinio laikotarpio.

 Viešųjų ryšių skyrius
(8 5) 2390 022
[email protected]
www.finmin.lt