BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Suplanuokite savo valstybės 2011-ųjų metų finansus: kaip geriausiai paskirstyti mokesčių mokėtojų pinigus

Data

2010 11 02

Įvertinimas
0

Šiemet Finansų ministerija vėl siūlo gyventojams galimybę patiems suplanuoti valstybės 2011 metų finansus. DELFI naujienų portale patalpintas Seimui pateiktų valstybės ir savivaldybių, „Sodros“ biudžeto ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) išlaidų planas pagal sritis, kuriame skaitytojai gali savaip paskirstyti visas valstybės išlaidas. Taip apimami visi valstybės pinigai, kuriuos sumoka mokesčių mokėtojai – gyventojai, verslas bei kitos organizacijos.

Kadangi ir 2011 metais iš mokesčių surenkamos viešosios lėšos yra mažesnės nei išlaidos (daugiau nei 5 mlrd. litų), užduoties tikslas - ne tik pabandyti sudaryti savo valstybės viešųjų išlaidų planą kitiems metams, bet ir siekti, kad skirtumas tarp pajamų ir išlaidų - o tuo pačiu ir valstybės skolinimosi poreikis - būtų kuo mažesni.

Pastaruoju metu daug diskutuojama, kaip būtų galima spręsti viešųjų piniginių išteklių problemas – siūlomi net keli sprendimų variantai. Todėl interneto skaitytojams taip pat siūloma išsakyti savo nuomonę dėl priemonių, kurios padėtų geriau spręsti viešųjų piniginių išteklių problemas, siekiant mažinti viešųjų finansų deficitą.

Interneto projektu Finansų ministerija siekia suteikti visuomenei žinių apie tai, kokios yra pagrindinės sritys, finansuojamos viešosiomis lėšomis. Vasaros pabaigoje tyrimų bendrovė RAIT naujienų agentūros BNS užsakymu atliko reprezentatyvią visuomenės nuomonės apklausą, kurioje paaiškėjo, jog pusė šalies gyventojų mano, kad didžiausia dalis valstybės surenkamų lėšų panaudojama valdininkų atlyginimams. Tikimės, kad siūlomas žaidimas padės sklaidyti šį mitą bei sužinoti daugiau apie tai, kam iš tiesų naudojami visų Lietuvos mokesčių mokėtojų pinigai.

Pernai vykusiame analogiškame projekte skaitytojai taip pat sudarinėjo savo kitų metų valstybės biudžeto išlaidų planą, siekiant, kad biudžeto deficitas būtų kuo mažesnis. Tą buvo galima daryti mažinant biudžeto išlaidas ir didinant pajamas iš mokesčių. Tuomet beveik 70 000 interneto skaitytojų balsavo, pateikdami savo siūlymus dėl galimo mokesčių didinimo ir daugiau nei 10 000 užpildė biudžeto išlaidų lentelę.