BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Suskubusiems turgaus prekeiviams – Vyriausybės sprendimas pratęsti 100 proc. kompensacijų laiką

Data

2011 03 30

Įvertinimas
0

Vilnius, kovo 30 d. Vyriausybė, atsižvelgdama į ženkliai išaugusį prašymų kompensuoti kasos aparatų įsigijimo išlaidas skaičių ir siekdama sudaryti kuo palankesnes sąlygas gyventojams įsigyti apskaitos priemones, nutarė iki šių metų gegužės 1 dienos pratęsti 100 proc. kasos aparatų įsigijimo išlaidų kompensavimą. Prašymų Valstybinei mokesčių inspekcijai išmokėti kompensacijas už įsigytus kasos aparatus per pastarąsias kelias dienas padvigubėjo – kovo 28 d. buvo pateikti 209 prašymai, o šiandien jau 429.

Sparčiai augantis kasos aparatus įsigyjančių ir kompensacijų prašančių gyventojų skaičius rodo, kad gyventojai, prekiaujantys turguose, nori pasinaudoti kompensacijomis, tačiau, galbūt dėl vis dar skleidžiamos informacijos apie neva galimą priimto nutarimo atšaukimą buvo suklaidinti ir kasos aparatų įsigijimą atidėjinėjo.

Sprendimu pratęsti 100 proc. kompensavimo už įsigytus kasos aparatus laikotarpį Vyriausybė dar kartą patvirtina, kad atšaukti sprendimo įvesti kasos aparatus uždarose patalpose maistu prekiaujantiems neketina. Vyriausybė pažymi, kad padedant smulkiajam verslui įsigyti modernias apskaitos priemones ir išmokant kompensacijas į apskaitos turgavietėse gerinimą jau investuota tūkstančiai litų Privatizavimo fondo lėšų. O iš viso iki šiol jau yra pateikta kompensacijų prašymų už daugiau nei 400 tūkst. litų, kurie artimiausiu metu bus patenkinti.

Nepaisant to, kad Vyriausybė ne kartą kvietė smulkiuosius verslininkus ir prekiautojus vienijančias asocijuotas struktūras teikti pasiūlymus dėl teisės aktų projektų ir dalyvauti organizuojamose diskusijose, susijusiose su kasos aparatų naudojimu turgavietėse, lig šiol vis dar pasigirsta kalbų, neva Vyriausybė nenori šiuo klausimu diskutuoti su smulkiuosius verslininkais vienijančiomis organizacijomis.

Todėl Vyriausybė viešai kviečia smulkiuosius vienijančių organizacijų atstovus į susitikimą su Finansų ministerijos ir Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovais diskutuoti praktinio kasos aparatų naudojimo turgavietėse įgyvendinimo klausimais bei aptarti jų viešai išsakomus nuogąstavimus dėl priežiūros, laikymo sąlygų, mokymų – viso to, kas užtikrintų sklandų perėjimą prie kasos aparatų naudojimo ir kuo, neabejojama, suinteresuotos abi pusės. Susitikimas įvyks balandžio 4 dieną, 14 valandą, Finansų ministerijos patalpose.

Dar kartą primename, kad Valstybinė mokesčių inspekcija teikia visą informaciją, susijusią su kasos aparatų naudojimu turgavietėse ir teikdama pagalbą bei reikalingą informaciją smulkiesiems verslininkams pirmiausia siekia, kad naudojant kasos aparatus būtų kuo mažiau klaidų. Suklydus netyčia iškart VMI sankcijų taikyti nepuls, tačiau principingai vertins tuos, kas ignoruos Vyriausybės sprendimus dėl kasos aparatų.

 

Daugiau informacijos:
Tel. (8 5) 239 0008
www.finmin.lt