BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Taikinimo komitete – pirmieji žingsniai derybose dėl 2014 m. ES biudžeto

Data

2013 11 05

Įvertinimas
0

Vilnius, lapkričio 5 d. Europos Sąjungos Taryba ir Europos Parlamentas lapkričio 4 d. Briuselyje pradėjo taikinimo derybas dėl 2014 m. ES biudžeto.

„Mūsų kertiniai prioritetai sutampa: Europos Sąjungos biudžetas yra viena iš priemonių, skirtų užtikrinti ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimą Europoje“, – sakė ES Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos finansų viceministras Algimantas Rimkūnas, atsakingas už ES biudžetą.

Pirmajame Taikinimo komiteto posėdyje institucijos pristatė savo pozicijas ir identifikavo esminius požiūrių skirtumus. Posėdyje taip pat aptarti su 2013 m. ES biudžetu susiję klausimai.

2014 metų biudžetas bus pirmasis naujosios 2014–2020 m. Europos Sąjungos daugiametės finansinės programos metinis biudžetas. ES Taryba siūlo, kad jo įsipareigojimų asignavimai sudarytų apie 142 mlrd. eurų (490 mlrd. litų), o mokėjimų asignavimai – apie 135 mlrd. eurų (466 mlrd. litų). Palyginti su Tarybos pozicija, Europos Parlamentas siūlo didinti įsipareigojimų asignavimus beveik 855 mln. eurų (beveik 3 mlrd. litų), o mokėjimų asignavimus – 1,4 mlrd. eurų (beveik 4,8 mlrd. litų).

Kitas Taikinimo komiteto posėdis vyks lapkričio 11 d. – tą pačią dieną, kaip ir ES biudžeto klausimams skirtas ES Ekonomikos ir finansų reikalų (ECOFIN) tarybos posėdis. Prieš tai 2014 m. ES biudžeto klausimai bus aptariami lapkričio 7 d. vyksiančiame trišaliame ES Tarybos, Europos Komisijos ir Europos Parlamento susitikime.

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 239 0187
www.finmin.lt
vrs@finmin.lt