BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Tarptautinio valiuto fondo darbinio vizito išvados

Data

2011 05 19

Įvertinimas
0

Vilnius, gegužės 19 d. 2011 metų 16-19 dienomis Lietuvoje su eiliniu darbo vizitu lankėsi Tarptautinio valiutos fondo (TVF) atstovai, kurie vykdo ekonomines konsultacijas visose TVF valstybėse narėse. Jie susitiko su įvairių Lietuvos valdžios institucijų atstovais (taip pat ir su finansų ministre Ingrida Šimonyte), o vizito pabaigoje pristatė rezultatus.

TVF atstovų teigimu, ryžtingas politinis atsakas į krizę 2009 metais padėjo tvirtus pagrindus ekonominiam atsigavimui, kuris prasidėjo 2010 metais. Tikimasi, kad sparčiai augantis eksportas bei didėjanti vidaus paklausa padės išlaikyti spartų ekonomikos augimą 2011-2012 m. TVF atstovai taip pat atkreipė dėmesį, kad norint sumažinti biudžeto deficitą iki kitąmet numatytos ribos reikės imtis papildomų fiskalinių priemonių, be to, Lietuvai būtinos reformos pensijų sistemoje bei valstybės valdomų įmonių valdyme. TVF sveikina pradėtą kasos aparatų diegimą turgavietėse. Misijos požiūriu šias priemones reikia plėtoti toliau. Taip pat TVF misijos vadovas pažymėjo, kad per krizę sumažėjus atlyginimams minimali alga nebuvo mažinama ir lyginant su vidutiniu darbo užmokesčiu ji realiai procentiniu atžvilgiu padidėjo. Pasak TVF ekspertų, Lietuvai yra labai svarbu išlaikyti konkurencingumą, tad minimalios algos didinimas būtų per ankstyva priemonė. 

Tarptautinio valiuto fondo darbinio vizito išvados