BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Taupymo lakštų jau galima įsigyti pašto skyriuose

Data

2009 08 11

Įvertinimas
0

Vilnius, rugpjūčio 11 d. Taupymo lakštų jau galima įsigyti ne tik internetu, bet ir pašto skyriuose. Septintoji taupymo lakštų emisija, kurios metų palūkanos sieks 7,78 procento, šiandien pradedama platinti per Vilniaus ir Kauno centrinius paštus, o nuo rytojaus į šį procesą įsitrauks vis daugiau pašto skyrių.  

Pašto skyriuose galima sudaryti TL įsigijimo sutartį sumokant grynaisiais pinigais – tai bus patogu tiems investuotojams, kurie nesinaudoja internetu ar neturi sąskaitos banke. (norintiems mokėti pavedimus bus taip pat sudaryta tokia galimybė). Atsiimti lėšas už išpirktus TL ir sumokėtas palūkanas taip pat bus galima pašte arba nurodant sąskaitą banke. Taupymo lakštų bus galima įsigyti 242 (iš 839) pašto skyrių.  

Ši TL emisija bus platinama nuo rugpjūčio 11 d. iki rugpjūčio 24 d. Dabar, kai TL platinami ir per paštą, ir per bankus, pasiekiamos visos investuotojų kategorijos – ir vyresnio bei vidutinio amžiaus žmonės, gyvenantys rajonuose ir atokesnėse vietose, kurie, manoma, turi santaupų ne banke.

Taupymo lakštai yra saugi investavimo priemonė, kuri suteikia galimybę gyventojams savo santaupas patikėti Vyriausybei ir įstatymų garantijas, kad pinigai už išpirktus taupymo lakštus bei susikaupusios palūkanos bus sumokėta laiku. Gyventojai, investuojantys į TL, ne tik taupo patys – po metų jie susigrąžins investuotas lėšas ir uždirbtas palūkanas, bet ir padeda valstybei, kuri jų investicijas panaudoja tam, kad laiku būtų išmokėtos pensijos bei atlyginimai mokytojams ir gydytojams, užtikrintos sveikatos apsaugos, švietimo ir kitos valstybės garantuojamos paslaugos.  

Nuo platinimo pradžios iki rugpjūčio 7 d. iš viso TL buvo išplatinta už 3,996 mln. litų nominalia verte. Šeštosios emisijos TL, kurios platinimas baigėsi rugpjūčio 10 d., iki 2009 m. rugpjūčio 7 d. išplatinta už 37,4 tūkst. litų nominalia verte. Platinamų TL emisijų palūkanų norma po truputį didėjo: už šeštosios, vakar baigtos platinti, emisijos lakštus bus mokamos 7,88 proc. metinės palūkanos, už penktosios – 7,79 proc., už ketvirtosios –  7,72 proc., už trečiosios – 7,22 proc., už antrosios – 7,03 proc., už pirmosios – 7,05 proc. palūkanos.

***

TL ir toliau platinami internetu. Kiekvienas norintis įsigyti TL gali apsilankyti interneto svetainėje www.vtl.lt, įvesti prašomą informaciją, atlikti apmokėjimą iš savo sąskaitos banke ir nusipirkti TL neišeidamas iš namų. Visa ši informacija bei sumokėti pinigai bus pervesti į Lietuvos centrinį vertybinių popierių depozitoriumą, kuris to investuotojo vardu atidarys jo asmeninę vertybinių popierių sąskaitą. Kai ateis laikas šiuos TL išpirkti, investuotojui vėl nieko nereikė daryti – pinigai už išpirktus TL ir jam priklausančios palūkanos automatiškai bus pervesti į tą pačią sąskaitą, iš kurios buvo padarytas apmokėjimas.

Investuotojai, įsigiję TL, nemokės jokių su TL įsigijimu susijusių mokesčių: vertybinių popierių sandorio sudarymo, TL saugojimo, vertybinių popierių sąskaitos atidarymo mokesčio – visa tai apmokės emitentas, t.y. Finansų ministerija.

Tikslios kiekvienos TL emisijos platinimo sąlygos skelbiamos ne mažiau kaip prieš 5 darbo dienas iki platinimo pradžios, emisija platinama 14 dienų. Daugiau informacijos apie TL galima rasti interneto svetainėse www.vtl.lt ir www.finmin.lt, taip pat tose vietose, kur platinami TL – bankuose ir Lietuvos pašto skyriuose. Be to, informacija apie Vyriausybės vertybinius popierius teikiama Finansų ministerijos Valstybės iždo departamento Skolinimosi ir pinigų valdymo skyriuje tel. (8 5) 2390 239, 2199 321, faks. 2390 109.

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. 8(5) 2199376
www.finmin.lt