BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Taupymo lakštų naujovės – didesnės palūkanos ir pirmalaikio išpirkimo galimybė

Data

2009 11 30

Įvertinimas
0

Vilnius, lapkričio 30 d. Nuo 2009 m. gruodžio gyventojai ir pelno nesiekiančios įstaigos galės įsigyti taupymo lakštų patrauklesnėmis sąlygomis – Finansų ministerija nustatė investuotojams palankesnę palūkanų skaičiavimo tvarką. Be to, įsigysiantiems nuo rytojaus platinamus taupymo lakštus sudaryta priešlaikinio jų išpirkimo galimybė.

„Tikimės, kad Finansų ministerijos pasiūlytos naujovės bus patrauklios investuotojams ir padės toliau populiarinti šią investavimo priemonę. Pati taupymo lakštų koncepcija nesikeičia – nesiekiame konkuruoti su bankų sektoriumi dėl indėlių, tik siūlome lankstesnes sąlygas ir didesnį pasirinkimą tiems, kurie norėtų investuoti sukauptas lėšas,“ – sakė finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

Taupymo lakštų palūkanos

Taupymo lakštų palūkanų dydį iš esmės ir toliau lems padėtis rinkoje, tačiau investuotojų naudai pasikeitė jų nustatymo tvarka.

Nuo šiol taupymo lakštų palūkanos nustatomos pagal visų Lietuvos banko licenciją turinčių komercinių bankų siūlomų atitinkamos trukmės terminuotųjų indėlių palūkanų normų vidurkį (iki šiolbuvo atrenkami penki mažiausias palūkanas siūlantys komerciniai bankai, o apskaičiuotas palūkanų vidurkis dar sumažinamas).

Už gruodžio 1 d. pradedamos platinti emisijos taupymo lakštus bus mokamos 7,10 proc. palūkanos. Konkreti palūkanų norma nustatoma prieš kiekvieną emisiją taupymo lakštų išleidimo sąlygose.

Priešlaikinis išpirkimas

Jau nuo gruodžio 1 d. taupymo lakštų įsigiję investuotojai galės pasinaudoti priešlaikinio išpirkimo galimybe. Minėta taupymo lakštų emisija – vienerių metų trukmės, bet pageidaujantieji atsiimti investuotas lėšas anksčiau, galės tą padaryti jau po pusmečio nuo emisijos platinimo pabaigos. Konkrečios priešlaikinio išpirkimo dienos ir išpirkimo kaina nurodytos emisijos sąlygose.

***

Taupymo lakštai yra saugi investavimo priemonė, kuri suteikia galimybę gyventojams ir pelno nesiekiančioms įstaigoms savo santaupas patikėti Vyriausybei ir įstatymų garantijas, kad pinigai už išpirktus taupymo lakštus bei palūkanos (jos neapmokestinamos) bus sumokėtos laiku.

Gyventojai, investuojantys į taupymo lakštus, ne tik taupo patys – jie susigrąžins investuotas lėšas ir uždirbtas palūkanas, bet ir padeda valstybei, kuri jų investicijas panaudoja tam, kad laiku būtų išmokėtos pensijos bei atlyginimai mokytojams ir gydytojams, užtikrintos sveikatos apsaugos, švietimo ir kitos valstybės garantuojamos paslaugos.    

Taupymo lakštų galima įsigyti internetu www.vtl.lt ir Lietuvos pašto skyriuose (jie nurodyti interneto svetainėje www.vtl.lt). Pastaruosiuose sandorį galima apmokėti grynaisiais pinigais ir tokiu pat būdu atsiimti, kai emisija bus išperkama. Jeigu taupymo lakštai perkami internetu, pinigai pervedami iš sąskaitos banke. Į tą pačią sąskaitą pinigai bus pervedami emisijos išpirkimo metu.

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 239 0187
www.finmin.lt