BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Tinkamos priemonės sulaukia palankaus vertinimo

Data

2009 07 27

Įvertinimas
0

Vilnius, liepos 27 d. „Džiaugiamės, kad Europos Komisija palankiai vertina Lietuvos pastangas valdyti biudžeto deficitą. Praėjusią savaitę tokio pat teigiamo įvertinimo mūsų valstybė sulaukė ir iš Tarptautinio valiutos fondo“ – sako finansų ministrė Ingrida Šimonytė. „Skausmingi, bet labai svarbūs biudžeto konsolidavimo veiksmai galėjo būti atlikti tik po išsamių diskusijų, ieškant sutarimo tarp visuomenės, Vyriausybės ir Seimo. Išties reikšminga, kad šios diskusijos buvo vaisingos ir sulaukėme palankių vertinimų iš šių svarbių tarptautinių institucijų“.

Šiandien Europos Komisija išplatino pranešimą, kuriame sveikinamas praėjusios savaitės Seimo sprendimas dėl sumažinto 2009 metų biudžeto. Pranešime pažymima, kad Lietuvos įgyvendinamos priemonės ekonominiam ir finansiniam stabilumui garantuoti turėtų sumažinti makroekonominius disbalansus ir spręsti viešųjų finansų problemas.

Praėjusią savaitę, iškart po priimto Seimo sprendimo, Tarptautinis valiutos fondas taip pat teigiamai įvertino Lietuvą už atliktus biudžeto konsolidavimo veiksmus. Pasak šios organizacijos, tai padės Vyriausybei suvaldyti didėjantį biudžeto deficitą, o padidintas pridėtinės vertės mokestis (PVM) ir sumažintos kitos išlaidos prisidės prie laipsniško ilgalaikio viešųjų finansų padėties gerėjimo.

 

Daugiau informacijos:
Tel.: (8 5) 239 0008
Giedrė Balčytytė
www.finmin.lt