BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Trys lietuvių sėkmės istorijos

Data

2010 01 26

Įvertinimas
0

Vilnius, sausio 26 d. Aljanso „Langas į ateitį“ kompiuterinio raštingumo mokymai ir socialinė integracija restorane „Mano Guru“, ir tinklapis www.esparama.lt – tarp inovatyviausių Europoje. Rytoj Briuselyje “Regiostars 2010” („Regionų žvaigždžių 2010“) projektų peržiūroje bus pristatomi 24 inovatyviausi Europos Sąjungos struktūrinių fondų projektai, tarp kurių net trys lietuvių sėkmės istorijos.

 „RegioStars“ apdovanojimai skiriami sėkmingiausiems ES finansuotiems projektams, kurie įgyvendinami taikant geriausias idėjas, progresyvius bei naujoviškus metodus. Šiuos apdovanojimus rengia Europos Komisija. „RegioStars 2010“ apdovanojimams buvo nominuoti 87 projektai iš 27 Europos Sąjungos šalių narių. Vertinimo komisija iš pateiktų projektų išrinko 24 finalininkus, kurie rytoj ir pristatys savo projektus.

Tarp atrinktųjų – trys Europos socialinio fondo Lietuvoje finansuoti projektai: aljanso „Langas į ateitį“ vykdytas projektas „Kompiuterinio raštingumo pagrindai Lietuvos e-piliečiams“, viešosios įstaigos „Socialiniai paramos projektai" inicijuotas darbinės reabilitacijos projektas, įgyvendintas kartu su populiariu Vilniuje salotų baru „Mano guru“ ir nuo 2004 m. veikianti ES struktūrinės paramos svetainė www.esparama.lt. Šie trys 2004-2006 m. finansavimo laikotarpiu Lietuvoje įgyvendinti projektai ne tik sėkmingai pasiekė užsibrėžtus tikslus ir puikiai atitiko vertinimo komisijos nustatytus kriterijus, bet ir yra unikalūs dėl plačios aprėpties, tęstinumo, partnerystės idėjų populiarinimo bei sukurtos pridėtinės vertės.

„RegioStars 2010“ kategorijai „Miesto žvaigždė: migrantų ir rizikos grupių integracija miestuose“ nominuotas vilniečių projektas, skirtas moderniai socialinei reabilitacijai, vykdomas salotų restorane „Mano guru“. Prieš penkerius metus Vilniuje duris atvėrusi sveiko maisto oazė išsiskiria ne tik tuo, jog čia nėra alkoholinių gėrimų ir siūlomas tik sveikas maistas, bet ir savo personalu. „Mano guru“ ES projekto įgyvendinimo metu priklausomybę nuo psichoaktyvių medžiagų sėkmingai įveikę jaunuoliai čia atlieka darbinę reabilitaciją – užsienyje itin populiarų, tačiau Lietuvoje pirmą kartą pritaikytą kompleksinės reabilitacijos metodą. 2009 m. „Mano guru“ buvo pripažintas svetingiausia kavine Vilniuje.

Informacinių komunikacijos technologijų kategorijoje tarp finalininkų pateko aljanso „Langas į ateitį“ vykdytas projektas. Jis vieno tikslo vardan – išmokyti kompiuterinio raštingumo ekonomiškai aktyviausius Lietuvos gyventojus – partnerystėn subūrė valdžią ir Lietuvos telekomunikacijų, bankininkystės bei interneto verslo lyderius. Projekto metu kompiuterinio raštingumo pradmenų buvo apmokyti 50 400 suaugusiųjų.

„RegioStars 2010“ kategorijoje „Komunikacija: tinklalapis, siūlantis vertingą informaciją ir parodantis ES pridėtinę vertę“ nominuota ES struktūrinės paramos svetainė  www.esparama.lt, kurią administruoja Finansų ministerija ir dar 14 ES paramą administruojančių institucijų. Ši svetainė yra pagrindinis kasdien atnaujinamos informacijos šaltinis apie ES struktūrinę paramą Lietuvai.

Projektų finalininkų pristatyme dalyvaus dar vienas lietuvių kartu su lenkais vykdomas INTERREG projektas "Multicentrų įkūrimas Marijampolėje ir Olštyne", kurio metu minėtų miestų viešosiosiose bibliotekose buvo įrengtos kompiuterių salės ir elektroninės bibliotekos. Pagrindinis šio projekto vykdytojas yra Lenkijos Olštyno miesto viešoji biblioteka, o kaip partneris dalyvauja Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka.

Visą projektų finalistų sąrašą galite rasti čia: Regiostars 2010 finalists. Iš 24 rytoj prisistatančių finalistų bus atrinkti 6 laureatai, o jų apdovanojimo ceremonija Briuselyje vyks š.m. gegužę.


Viešųjų ryšių skyrius
Tel.: (8 5) 2199 376
www.finmin.lt