BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


V. Šapoka apie Euro grupę: „Europos stabilumo mechanizmas bus stiprinamas“

Data

2018 11 19

Įvertinimas
1
46488393_195383968014142_7156895178614112256_n.jpg

Šiandien finansų ministras Vilius Šapoka Briuselyje dalyvauja Euro grupės posėdyje. Susitikimo metu ketinama aptarti su Ekonominės ir pinigų sąjungos gilinimu susijusius klausimus: rizikos mažinimo priemonių įgyvendinimą, Europos stabilumo mechanizmo (ESM) reformą bei galimų naujų instrumentų kūrimą, siekiant stabilumo ir konvergencijos euro zonoje.

„Pagrindinį dėmesį diskusijose skirsime ESM reformai, siekiant sustiprinti šios institucijos galias tiek krizės prevencijos stadijoje, tiek įgyvendinant finansinės pagalbos programas. Glaudžiai bendradarbiaudamas su Europos Komisija ir kitomis institucijomis, ESM gali atlikti svaresnį vaidmenį vertindamas euro zonos šalių finansinę padėtį, ypač prieinamumo prie finansų rinkų ir skolos tvarumo srityse“, – teigia finansų ministras Vilius Šapoka.

Taip pat susitikimo metu Vokietijos ir Prancūzijos ministrai pristatys bendrą pasiūlymą dėl euro zonos biudžeto, kurio paskirtis būtų skatinti konkurencingumą ir konvergenciją bei užtikrinti stabilumą euro zonos šalyse. „Prieš vertinant reikia su pasiūlymu susipažinti detaliau, tačiau pagrindinis klausimas – kaip euro zonos biudžetas derėtų su įprastu ES biudžetu, kuriame taip pat yra numatytos priemonės šalių narių konkurencingumui ir konvergencijai“, – sakė ministras.

Diskusijos Ekonominės ir pinigų sąjungos gilimo klausimais bus tęsiamos gruodžio 3 d. Euro grupės posėdyje, siekiant pasirengti galimiems sprendimams gruodžio 13 d. Euro zonos šalių vadovų susitikime.