BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Valstybės investicijoms ― 130 mln. eurų Europos Tarybos vystymo banko paskola 

Data

2009 08 26

Įvertinimas
0

Vilnius, rugpjūčio 26 d. Finansų ministerija pasirašė sutartį su Europos Tarybos vystymo banku (ETVB) dėl ilgalaikės 130 mln. eurų (~450 mln. litų) paskolos Lietuvai, kuria bus bendrafinansuojamos valstybės investicijos į socialinės infrastruktūros plėtros projektus.

Lietuva minėtą paskolą ETVB turės grąžinti per 15 metų. Ji bus teikiama dalimis, kiekvieną kartą bankas nustatys konkrečią palūkanų normą. Šiais metais planuojama skolintis apie 30 mln. eurų (103,5 mln. litų), už šią sumą mokant 4,7 proc. palūkanų. Pinigai į valstybės iždą bus pervesti artimiausiu metu.

Šiomis lėšomis bus bendrafinansuojama kultūros, sveikatos apsaugos, švietimo, sporto įstaigų pastatų statyba ar renovavimas - daugiau nei 60 projektų (jų bendra vertė - 258,3 mln. eurų arba ~890 mln. litų), kurie įtraukti į 2009-2011 metų Valstybės investicijų programą.

„Europos Tarybos vystymo banko paskola, suteikta itin patraukliomis sąlygomis, liudija, kad tarptautinės finansų institucijos pasitiki dabartinės Vyriausybės vykdoma politika.Finansų ministerija nuolat ieško būdų ir priemonių, kaip palankiausiomis sąlygomis kompensuoti neigiamą ekonomikos sunkmečio įtaką mūsų valstybės gyvenimui.Ši paskola leis užtikrinti numatytas valstybės kapitalo investicijas, kurių naudą pajus ir statybų sektorius bei darbo rinka“, - sakė finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

***

Europos Tarybos vystymo bankas yra vienintelis Europos vystymo bankas, savo veiklą orientuojantis išskirtinai socialine kryptimi: banko paskolomis bendrafinansuojamais projektais siekiama mažinti socialinę atskirtį, apsaugoti pažeidžiamiausių visuomenės grupių gyventojus, siekti darnios plėtros ir gerinti gyvenimo sąlygas. ETVB vienija 40 Europos Tarybos šalių narių, Lietuva priklauso vadinamajai tikslinei šalių grupei.

Lietuva ETVB nare yra nuo 1996 m. Mūsų šalyje valstybės vardu buvo įgyvendinti trys šio banko bendrafinansuoti projektai: įkurti reabilitacijos centrai pagyvenusiems asmenims, žmonėms su negalia ir beglobiams vaikams; renovuoti mokslo paskirties ir aukštųjų mokyklų pastatai, pagal Grįžtančiųjų tremtinių aprūpinimo gyvenamuoju plotu programą Vilniuje pastatyti specialieji globos namai „Tremtinių namai“.

ETVB taip pat yra suteikęs paskolas Lietuvoje veikiantiems komerciniams bankams, kuriomis bendrafinansuoti socialiniai projektai, skirti naujų darbo vietų kūrimui ir esamų išlaikymui.

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 239 0187
www.finmin.lt