BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Valstybės iždo sąskaitą pasiekė lėšos, gautos apdraudus užsienio rinkose išplatintą obligacijų emisiją

Data

2011 03 16

Įvertinimas
0

Vilnius, 2011 m. kovo 16 d. Lietuvos valstybės iždo sąskaitą pasiekė lėšos – lėšos eurais, gautos apdraudus užsienio rinkose išplatintą 750 mln. JAV dolerių nominalios vertės obligacijų emisiją nuo JAV dolerio kurso svyravimų. Pritaikius išvestines finansines priemones už šią obligacijų emisiją mokėtina metinė palūkanų norma sumažėjo nuo 6,125 proc. iki 5,81 proc.

Pagal Vyriausybės vidutinės trukmės skolinimosi ir skolos valdymo strategiją nuo valiutų kurso svyravimų yra draudžiamas kiekvienas sandoris, sudaromas ne litais arba ne eurais. Finansų ministerija, pvz., išleidusi obligacijų emisiją JAV doleriais, sudaro valiutų apsikeitimo sandorius (angl. cross currency swap), kuriais dolerius iškeičia į eurus, tad faktiškai palūkanas moka ir, suėjus išpirkimo terminui, obligacijas išperka už eurus. Minėta palūkanų norma ir mokėtina suma eurais yra fiksuotos ir nepriklauso nuo JAV dolerio ir euro kurso svyravimų.

Skolintomis lėšomis finansuojamas viešųjų finansų deficitas. Beveik 70 procentų visų viešųjų finansų išlaidų tenka socialinei apsaugai, švietimui ir sveikatos apsaugai. Daugiau informacijos rasite pagal pateiktą nuorodą

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 239 0187
www.finmin.lt