BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Verslo sąlygos Lietuvoje – tarp geriausių pasaulyje

Data

2013 10 29

Įvertinimas
0

Vilnius, spalio 29 d. Pasaulio banko sudaromame reitinge „Doing Business 2014“ Lietuva pakilo per 10 pozicijų ir atsidūrė tarp geriausias verslo sąlygas turinčių pasaulio valstybių.

„Bet koks teigiamas Lietuvos įvertinimas yra signalas investuotojams, kad šalis - patikima ir joje saugiai galima veikti. Malonu ir tai, kad esame pirmi Baltijos regione“,- komentuoja finansų ministras Rimantas Šadžius.

Pernai  Lietuva tarp 189 vertintų pasaulio valstybių buvo 27, šiemet – 17 ir aplenkė Estiją bei Latviją, kurios rikiuojasi atitinkamai 22 ir 24 vietoje.

Lietuvos šuoliui į geriausias verslo sąlygas turinčių pasaulio valstybių sąrašą didžiausios įtakos turėjo įgyvendinti pokyčiai verslo pradėjimo ir paskolų gavimo srityse. Pagal verslo pradėjimo reglamentavimo rodiklį Lietuva pakilo net 96 pozicijomis iš 107 į 11 vietą.

„Doing Business“ ataskaitos yra rengiamos kasmet. Yra vertinami verslo reglamentavimo pokyčiai šiose srityse: verslo pradėjimas, statybų leidimų gavimas, priėjimas prie elektros, nuosavybės įregistravimas, paskolų gavimas, investuotojų apsauga, mokesčių mokėjimas, prekyba su užsieniu, sutarčių vykdymo užtikrinimas, nemokumo problemų sprendimas, darbuotojų priėmimas. „Doing Business 2014“ ataskaitoje vertinami verslo aplinkos reglamentavimo pokyčiai, įgyvendinti iki 2013 m. birželio 1 d.

Praėjusią savaitę Lietuvos tarptautinį patrauklumą padidino ir reitingų agentūra „Standard & Poor‘s“. Įvertinusi atsakingą Vyriausybės vykdomą fiskalinę politiką, šalies ekonomikos augimą ir siekį įsivesti eurą, ji pagerino mūsų šalies ilgalaikio skolinimosi reitingo perspektyvą iš stabilios į teigiamą.

"Doing Business 2014" ataskaita

Viešųjų ryšių skyrius
(8 5) 2390 022
vrs@finmin.lt
www.finmin.lt