BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Viešųjų finansų deficitas kitąmet mažės, o valstybės skola neturėtų didėti

Data

2013 10 01

Įvertinimas
0

Vilnius, spalio 1 d. Finansų ministras Rimantas Šadžius sako, kad Vyriausybėje pradėtas svarstyti 2014 metų valstybės ir savivaldybių biudžetų įstatymo projektas parengtas, įvertinus ūkio raidos scenarijų ir šalies finansines galimybes. Planuojama, kad kitais metais viešųjų finansų deficitas mažės, o valstybės skolos lygis turėtų išlikti toks pats, koks tikėtinas šių metų pabaigoje.

„Iš krizės dar neišlipome, šalies ekonomika dar nepasiekė prieš krizę buvusio lygio“,- susitikime su Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovais Seime tvirtino finansų ministras.

Pasak Rimanto Šadžiaus, šalies finansinės galimybės kol kas neleidžia sukaupti biudžete reikiamų išteklių, kuriuos galėtume dosniai perskirstyti įvairioms sritims, todėl nuo kitų metų rasta galimybė tik iš dalies atkurti iš biudžeto finansuojamų įstaigų darbuotojų atlyginimus.

Ministras patikino, kad naujų mokesčių su kitų metų biudžetu Vyriausybė teikti neplanuoja.

Rimantas Šadžius sako, kad parengtas kitų metų biudžetas neturėtų sutrukdyti jau 2015 metais įsivesti eurą. „Sąlygos įsivesti eurą yra palankios. Esame stebimi ir vertinami kaip valstybė, kuri jau pasirengusi rimtam žingsniui“,- sako finansų ministras.

2014 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektas Seimui bus pateiktas spalio pabaigoje.

Rosvaldas Gorbačiovas,
finansų ministro patarėjas
8 (5) 2390 008; 8 616 94846
r.gorbaciovas@finmin.lt