BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Vilniuje ES ministrai aptars naująją Sanglaudos politiką

Data

2013 11 22

Įvertinimas
0

Vilnius, lapkričio 22 d. Ateinantį antradienį (lapkričio 26 dieną) Vilniuje vyksiančiame neformaliame susitikime už Sanglaudos politiką atsakingi Europos Sąjungos (toliau – ES) šalių ministrai svarstys naujoves, kuriomis siekiama didinti ES struktūrinių fondųinvesticijų kokybę.

„Europos Komisija pateikė pasiūlymus, kaip galėtume efektyviau panaudoti Europos Sąjungos fondų lėšas, siekdami užtikrinti pažangų, tvarų bei integruotą kiekvienos ES šalies atskirai ir visos Europos augimą. Vilniuje turėsime puikią progą pasidalinti patirtimi ir pasikeisti nuomonėmis apie svarbiausius naujojo programavimo laikotarpio akcentus, galimybes ir iššūkius. Tikiuosi atviros diskusijos visais rūpimais klausimais”, – sakė Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius, pirmininkausiantis susitikimui.

Susitikimas vyks po itin svarbaus sprendimo – lapkričio 20 d. Europos Parlamentas plenarinėje sesijoje pritarė 2014-2020 m. Sanglaudos politikos reglamentų paketui, kuris nuo 2014 metų sausio atvers galimybes naudoti daugiau kaip 300 mlrd. eurų investicijoms visose ES šalyse.

Vilniuje ministrai numato aptarti būsimo 2014–2020 metų laikotarpio ES sanglaudos politikos naujoves ir siūlomus sprendimus, siekiant didinti ES fondų panaudojimo efektyvumą ir kokybę bei mažinti administracinę naštą pretenduojantiems gauti šią paramą. Susitikimo dalyviai diskutuos kaip sutelkti ES fondus į prioritetines sritis, aptars išankstines sąlygas, kurias ES šalys turi įgyvendinti, kad užtikrintų investicijų efektyvumą, orientavimąsi į rezultatus ir kaip siekti geresnio investicijų ir politikos sričių koordinavimo.

Susitikime planuoja dalyvauti visų ES šalių ministrai ir kiti aukšto lygio pareigūnai, atsakingi už ES struktūrinių fondų panaudojimą, taip pat Europos Komisijos narys, atsakingas už ES regioninę politiką Johannes Hahnas bei Europos Parlamento Regioninės politikos komiteto pirmininkė Danuta Hubner. Neformalus ministrų, atsakingų už sanglaudos politiką, susitikimas yra vienas iš Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginių.

Susitikimo gairės

Papildoma informacija

Sanglaudos politikai skirtos lėšos yra viena iš svarbiausių ES biudžetą sudarančių dalių. Šios politikos tikslas – skatinti ES valstybių ir regionų socialinę ir ekonominę plėtrą, didžiąją dalį lėšų telkiant mažiau pasiturinčioms ES šalims ir regionams, taip prisidedant prie plėtros skirtumų mažinimo Europos Sąjungoje. Sanglaudos politikos reglamentai nustato pagrindines ES fondų investavimo taisykles. Šių reglamentų paketą sudaro bendrasis reglamentas, apimantis penkis ES fondus, ir trys atskiri reglamentai skirti Europos regioninės plėtros fondui, Europos socialiniam fondui ir Sanglaudos fondui.

Daugiau informacijos:
Rosvaldas Gorbačiovas,
finansų ministro patarėjas
Mob. tel. 8 616 94846
Tel. (8 5) 239 0008, 239 0187
El. p. [email protected]


Susitikimo gairės