BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Vyriausybė: Lietuvos finansų sektorius patikimas

Data

2008 10 08

Įvertinimas
0

Vilnius, 2008 m. spalio 8 d. Atsižvelgdama įsprendimus, kuriuos vakar priėmė Europos Sąjungos ekonomikos ir finansų ministrų taryba (ECOFIN), Vyriausybė pritarė LR indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymo atitinkamų straipsnių pakeitimams -Vyriausybė pritarė draudimo sumos padidinimui nuo 22 000 iki 100 000 eurų litais. Šiuo sprendimu Vyriausybė pabrėžia, kad Lietuvos finansų sektorius yra patikimas, o indėliai finansų įstaigose yra visiškai saugūs.  

Šis sprendimas galios metus, kadangi vakar ECOFIN posėdyje buvo nutarta, jog tuo metu Europos Komisija peržiūrės ir tobulins indėlių garantijų sistemas reglamentuojančią direktyvą.

Vakar Liuksemburge posėdžiavusi Europos Sąjungos ekonomikos ir finansų ministrų taryba (ECOFIN) sutarė, kad bent vieneriems metams ES šalys nustatys bent 50 000 eurų minimalią draudimo sumą indėliams bankuose. Taip pat buvo pažymėta, jog nemažai šalių narių pasiryžusios šią kartelę kilstelėti iki 100 000 eurų. Tai viena iš priemonių, kuria Europos valstybės koordinuotai siekia stiprinti bankų sistemas ir gyventojų pasitikėjimą šalių finansų sistemomis.

Vyriausybės sprendimas didinti minimalią draudimo sumą nepareikalaus papildomų įmokų.    

Pritarusi Finansų ministerijos siūlymui, Vyriausybė teiks Seimui Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams įstatymo pataisų projektą ypatingos skubos tvarka.

 

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 239 0249
www.finmin.lt