BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Vyriausybė pritarė 3,3 mlrd. litų paskolai indėliams grąžinti

Data

2011 12 07

Įvertinimas
0

Vilnius, gruodžio 7 d. Šiandien Vyriausybė priėmė sprendimą valstybės įmonei „Indėlių ir investicijų draudimas“ paskolinti iki 3,3 mlrd. litų draudimo išmokų mokėjimui finansuoti. Tokios skolos „lubos“ nustatytos atsižvelgiant ne tik Indėlių draudimo fondui reikalingą papildomų lėšų sumą, bet ir sudaro galimybę palaipsniui realizuoti vertybinius popierius, į kuriuos investuotos minėto fondo lėšos. Nors „Indėlių ir investicijų draudimas“ turto turi daugiau nei suteikta paskola, tačiau staigus jo realizavimas lemtų didesnius nuostolius ir apsunkintų piniginių srautų valdymą.

VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ skolinama iš valstybės vardu pasiskolintų lėšų. Paskolos terminas – šešeri metai – iki 2017 m. gruodžio 1 d.

VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ suteikta paskola bus grąžinama tam panaudojant lėšas, gautas stabilizavusis rinkai per ilgesnį laiką priimtiniausiomissąlygomis realizavus vertybinius popierius, į kuriuos investuotos Indėlių draudimo fondo lėšos, taip pat ir iš įstatymu nustatyta tvarka kredito įstaigų mokamų draudimo įmokų ir lėšų, gautų realizavus likviduojamo AB banko SNORAS turtą. Pagal AB banko SNORAS banko laikinojo administratoriaus išvadą turto turėtų pakakti  padengti VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ išlaidas draudimo išmokoms mokėti minėto banko indėlininkams.

Teisės aktai gyventojams ir įmonėms bei organizacijoms numato ne tik galimybę bankrutavus bankui atgauti valstybės apdraustus indėlius, bet ir galimybę neprarasti palūkanų, apskaičiuotų iki draudžiamojo įvykio dienos (iki 345 tūkst. litų). Draudimo išmokas galima atsiimti per penkerius metus nuo draudžiamojo įvykio dienos.

Taip pat dėl saugumo gyventojai raginami gautas draudimo išmokas pervesti į sąskaitas  bankuose, o ne atsiimti jas grynaisiais pinigais.

VĮ„Indėlių ir investicijų draudimas“ draudimo išmokas AB banko SNORAS klientams turi išmokėti per 20 darbo dienų (iki gruodžio 22 d.), terminą pratęsti galima dar 10 darbo dienų – iki sausio 7 d.

Primintina, kad VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ gyventojams draudimo išmokoms mokėti pasirinko AB SEB banką. Juridiniams asmenims draudimo išmokos bus mokamos šiuose bankuose: Vilniaus apskrityje – AB SEB banke, Kauno – AB Ūkio banke, Klaipėdos – Danske banke, Šiaulių – AB Šiaulių banke, Panevėžio – Nordea banke, Alytaus ir Marijampolės – Swedbank, AB, Telšių ir Utenos apskrityse – AB DNB banke, Tauragės apskrityje – UAB Medicinos banke.

--------

Viešųjų ryšių skyrius

Tel.: (8 5) 239 0022