BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Vyriausybė pritarė patobulinto biudžeto projektui

Data

2009 05 04

Įvertinimas
0

Vilnius, balandžio 30 d. Vyriausybė, atsižvelgusi į Seimo narių pasiūlymus, pritarė pakoreguoto 2009 m. valstybės ir savivaldybių biudžetų projektui, kuriuo siekiama įveikti artimiausio laikotarpio ekonomikos sunkumus, išlaikant valstybės finansinį stabilumą. Patobulintame biudžeto projekte siūloma padidinti asignavimus būtiniausioms reikmėms iš viso 84,4 mln. litų, tačiau bendras visų biudžetų (valstybės, savivaldybių, Sodros ir PSDF biudžetų) išlaidų mažinimas vis tiek sudarys apie 3 milijardus litų. Biudžeto išlaidos mažinamos daugiausia investicinių projektų, valstybės įstaigų ir institucijų išlaikymo išlaidų bei aukštų pareigūnų darbo užmokesčio mažinimo dėka.

Patobulintame 2009 m. biudžeto projekte prognozuojama, kad į valstybės biudžetą, įskaitant ES paramos lėšas, įplauks 22 879,9 mln. litų pajamų, t. y. 537,6 mln. litų daugiau nei buvo patikslintame biudžeto projekte, kuris buvo pateiktas Seimui balandžio pradžioje. Valstybės biudžeto pajamų padidėjimas suplanuotas dėl numatyto intensyvesnio ES lėšų įsisavinimo, t.y. ketinama papildomai panaudoti 540,6 mln. litų ES paramos lėšų.

Numatomi 2009 m. valstybės biudžeto asignavimai su dotacijomis iš ES biudžeto sudarys 25 822,3 mln. litų, t.y. 586,3 mln. litų daugiau nei buvo suplanuota, iš kurių 540,6 mln. litų ketinama skirti Ūkio ministerijos programoms įgyvendinti (ES lėšų sąskaita).

Naujai patikslintame biudžete asignavimus Specialiajai kelių priežiūros ir plėtros programai siūloma padidinti 25 mln. litų. Asignavimai poilsio, kultūros ir religijos sričiai siūloma padidinti 15 mln. litų, sveikatos apsaugai – 4 mln. litų, žemės reformai ir melioracijos investiciniams projektams – 15,3 mln. litų.

Švietimo įstaigų renovavimui, kurį siūloma finansuoti iš Europos Sąjungos fondų lėšų, numatoma skirti daugiau kaip 112 mln. litų. Be to, švietimui asignavimus siūloma didinti dar apie 5,3 mln. litų.

Taip pat Vyriausybė siūlo padidinti 2500 tūkst. litų  asignavimus Kultūros ministerijai dainų šventei rengti, 1500 tūkst. litų  padidinti asignavimus Policijos departamentui ir 1000 tūkst. litų Priešgaisrinės apsaugos departamentui prie VRM. Siūloma perskirstyti vidaus reikalų sistemos ir muitinės išlaidas (8,829 mln. litų), siekiant užtikrinti pirminės grandies statutinių valstybės tarnautojų darbo užmokesčio padidinimą, nedidinant bendrų institucijoms skiriamų biudžeto asignavimų.

Nacionalinio biudžeto, kuris apima valstybės ir savivaldybių biudžetus, rodikliai pasikeitė tiek, kiek po svarstymo Seime buvo pakoreguotas valstybės biudžetas. Patikslintame 2009 m. biudžeto projekte numatoma, kad į nacionalinį biudžetą be ES paramos lėšų įplauks 20 316,5 mln. litų pajamų, t. y. 3922,8 mln. litų, arba 16,2 proc. mažiau, negu buvo patvirtinta 2009 m. plane (2008 m. gruodžio 22 d.).

 

Viešųjų ryšių skyrius

Tel.: 2199 376