BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Vyriausybė remia Christine Lagarde kandidatūrą TVF vadovo rinkimuose

Data

2011 06 09

Įvertinimas
0

Vilnius, birželio 8 d. Vyriausybės pasitarime ministrai nusprendė paremti Prancūzijos ūkio, finansų ir pramonės ministrės Christine Lagarde kandidatūrą Tarptautinio valiutos fondo (TVF) valdančiojo direktoriaus rinkimuose.

Vyriausybė remia Christine Lagarde kandidatūrą atsižvelgdama į jos įvairiapusę darbinę patirtį, kuri būtina užimti TVF Valdančiojo direktoriaus pareigas, aktyvų dalyvavimą sprendžiant Europos finansines problemas, kandidatės nusistatytus tikslus bei viziją, tapus TVF Valdančiąja direktore, bei daugelio Europos šalių palaikymą.

Prancūzijos ūkio, finansų ir pramonės ministrė Christine Lagarde turi didžiulę vadovaujamo darbo patirtį tiek privačiame (teisinė praktika „Baker & McKenzie“), tiek viešajame (nuo 2005 m. buvo Prancūzijos užsienio prekybos ministre, vėliau  - žemės ūkio ir žuvininkystės ministre, o nuo 2007 m. ūkio, finansų ir pramonės ministre) sektoriuose. Itin svarbiu pasaulinės krizės metu Christine Lagarde pirmininkavo G20 finansų ministrų ir centrinių bankų valdytojų susitikimams, kurių tikslas – gerinti tarptautinės finansų sistemos reguliavimą.

Jei būtų išrinkta į TVF Valdančiojo direktoriaus pareigas, ChristineLagarde svarbiausiu prioritetu nurodo TVF institucijos tolesnį stiprinimą, siekiant, kad TVF išliktų reaguojančia į pasikeitimus, bendradarbiaujančia ir ekonomines realijas atspindinčia institucija. Jos nuomone, TVF ypač svarbų vaidmenį atliko sprendžiant Europos šalių viešųjų finansų krizę, todėl svarbu užtikrinti, kad TVF taip pat reaguotų kituose regionuose, susiduriančiuose su sunkumais, ypač Vidurio Rytuose ir Šiaurės Afrikoje. Svarbu naudotis visais TVF finansiniais instrumentais ir bendradarbiauti su kitomis tarptautinėmis finansų institucijomis. Siekdamas išvengti tolesnių krizių, TVF turėtų vykdyti efektyvesnę ir nuoseklesnę stebėseną, ypač daugiašaliu pagrindu. TVF turi būti pagrindinė institucija reformuojant tarptautinę monetarinę sistemą. Anot Christine Lagarde, taip pat svarbu užbaigti pradėtas TVF valdymo reformas.

Atsistatydinus Dominique Strauss-Kahn iš TVF Valdančiojo direktoriaus pareigų, š. m. gegužės 23 d. prasidėjo naujojo Valdančiojo direktoriaus nominavimo procesas, kuris tęsis iki š. m. birželio 10 d.

 

Viešųjų ryšių skyrius

Tel.: (8 5) 2199 376

www.finmin.lt