BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Vyriausybės skolinimasis 2010 metais

Data

2009 10 16

Įvertinimas
0

Vilnius, spalio 15 d. Tikslu finansuoti einamąsias išlaidas ir biudžeto deficitą bei refinansuoti ankstesnes skolas, Finansų ministerija 2010 metais pasiskolinti apie 12,8 mlrd. litų.

Planuojama, kad bus skolinamasi leidžiant Vyriausybės vertybinius popierius vidaus ir užsienio rinkose bei imant paskolas iš tarptautinių finansinių organizacijų, tokių kaip Europos investicijų bankas, Europos tarybos vystymo bankas, Šiaurės investicijų bankas.

Dabartinį skolinimosi poreikį iš esmės lemia tai, kad ekonomikos augimo laikotarpiu nebuvo sukauptas lėšų rezervas, kuriuo būtų galima bent iš dalies kompensuoti ekonomikos sunkmečio įtaką šalies gyvenimui bei tai, kad 2006-2008 metais priimtais sprendimais buvo numatytos naujos išlaidos – daugiausiai socialinės ir sveikatos apsaugos srityse (darbo užmokesčio pedagogams, socialiniams ir kultūros darbuotojams, valstybės tarnautojams didinimas, socialinių, kitų išmokų spartus augimas, kt.).

Prognozuojama, kad valstybė skola 2010 m. pabaigoje gali sudaryti apie 40 proc. prognozuojamo BVP. Atsižvelgiant į planuojamą Vyriausybės skolinimosi poreikį, skolos grąžinimus, siūlomas Vyriausybės grynojo skolinimosi limitas 2010 metams – 8,08 mlrd. litų *.

***

* - Grynasis skolinimosi limitas nustatomas iš numatomų pasiskolinti sumų atimant grąžinti numatomas lėšas.