Birželio 20 d. Seime patvirtintas Finansų ministerijos parengtas Gynybos fondo paketas, kuris padidins šalies gynybos finansavimą iki 3 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) 2025–2030 m. laikotarpiui. Pasak ministrės G. Skaistės, paketas sudarytas iš keturių dalių: solidarumo įnašo pratęsimo, pelno mokesčio sprendimų, akcizų sprendimų ir saugumo įnašo koncepcijos.

„Turint omenyje geopolitinę situaciją, rusijos didinamas investicijas karo pramonei ir tai, jog Lietuva įsikūrusi Europos Sąjungos pasienyje, turime padaryti viską, ką galime, kad užtikrintume Lietuvos saugumą ir atgrasytume priešą nuo idėjų kelti koją į mūsų šalį. Džiaugiuosi, kad Seime pavyko susitelkti ir priimti mūsų parengtą Gynybos fondo paketą, kuris užtikrins reikalingą gynybos finansavimo ir pasirengimo grėsmėms lygį bei sustiprins tiek oro, tiek antžeminės gynybos pajėgumus“,  pažymėjo  ministrė G. Skaistė.

Ieškant plataus masto sutarimo dėl galimų sprendimų gynybos finansavimo didinimui, Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės iniciatyva buvo rengiami trys susitikimai su parlamentinių partijų, profesinių sąjungų bei darbdavių asociacijų atstovais bei trys konsultacijos–diskusijos su socialiniais partneriais (verslo, profsąjungų ir NVO atstovais). Konsultacijų–diskusijų pagrindu suformuotas galimų sprendinių „šviesoforas“, sutarta dėl siūlymų formato – papildomi pajamų sprendimai būtų teikiami atskiro valstybės gynybos fondo įstatymo forma. Birželio 20 d. Seime patvirtintas Gynybos fondas, sudarytas iš daugiausiai plataus politinių partijų, verslo, profesinių sąjungų, NVO palaikymo sulaukusių pasiūlymų, užtikrina gynybos poreikių įgyvendinimą.

FM_gynybos fondas_410x285mm.jpg

Atnaujinimo data: 2024-09-05