BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Elektroninių pinigų įstaigos

Elektroninių pinigų įstaigų veiklą, licencijavimą, apskaitą, priežiūrą, reorganizavimo, likvidavimo, bankroto ir kitus ypatumus nustato Elektroninių pinigų ir elektroninių pinigų įstaigų įstatymas.

Įstatymas numato tokias pagrindines nuostatas:

  • Elektroninių pinigų įstaigomis gali būti akcinės bendrovės arba uždarosios akcinės bendrovės, kurioms išduota licencija leisti elektroninius pinigus. Leisdamos elektroninius pinigus, Elektroninių pinigų įstaigos gali teikti ir Mokėjimų įstatymo 5 str. nurodytas mokėjimo paslaugas, pvz., atlikti pinigų perlaidas, mokėjimo operacijas, išduoti mokėjimo priemones, vykdyti mokėjimo parvedimus ir kt.
  • Elektroninių pinigų įstaigoms išduodamos elektroninių pinigų įstaigos ir elektroninių pinigų įstaigos ribotos veiklos licencijos. Taip pat Lietuvos Respublikoje turi teisę veikti užsienio valstybių (ne ES valstybių narių) elektroninių pinigų įstaigų filialai, įgiję užsienio valstybės elektroninių pinigų įstaigos filialo licenciją.
  • Elektroninių pinigų įstaigos licencija suteikia teisę leisti elektroninius pinigus visoje ES, tačiau siekdama įgyti šią licenciją įmonė privalo turėti minimalų nuosavą kapitalą, ne mažesnį kaip 350 tūkst. eurų ir atitikti kitus Elektroninių pinigų ir elektroninių pinigų įstaigų įstatymo 11 str. nustatytus reikalavimus.
  • Elektroninių pinigų įstaigos ribotos veiklos licencija suteikia teisę leisti elektroninius pinigus tik Lietuvos Respublikoje, o įmonėms, ketinančioms ją gauti, nėra taikomi kapitalo ir kai kurie kiti elektroninių pinigų įstaigoms keliami reikalavimai, tačiau tokios įmonės per pastaruosius 6 mėnesius neapmokėtų elektroninių pinigų vidurkis (jei veikla nevykdoma - verslo plane planuojamas vidurkis) neturi viršyti 900 tūkst. eurų per mėnesį.
  • Licencijas elektroninių pinigų įstaigoms suteikia Lietuvos bankas, kuris vykdo ir elektroninių pinigų įstaigų priežiūrą.
  • Elektroninių pinigų įstaigoms be elektroninių pinigų leidimo ir mokėjimo paslaugų teikimo leidžiama užsiimti ir kita, su elektroninių pinigų leidimu ar mokėjimo paslaugų teikimu nesusijusia veikla.
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-08-25