BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Mokėjimo įstaigos

Mokėjimo įstaiga – akcinė bendrovė arba uždaroji akcinė bendrovė, kuriai išduota mokėjimo įstaigos licencija ar mokėjimo įstaigos ribotos veiklos licencija. Mokėjimo įstaigos pagrindinė veikla – teikti Mokėjimų įstatyme nurodytas mokėjimo paslaugas (pinigų perlaidos, mokėjimo priemonių išdavimas, mokėjimo pavedimų vykdymas ir kt.).

Mokėjimo įstaigų veiklą, licencijavimą, apskaitą, priežiūrą, reorganizavimo, likvidavimo, bankroto ir kitus ypatumus nustato Mokėjimo įstaigų įstatymas.

Mokėjimo įstaiga gali veikti pagal mokėjimo įstaigos arba mokėjimo įstaigos ribotos veiklos licencijas:

  • Mokėjimo įstaigos licencija suteikia teisę mokėjimo paslaugas teikti visoje ES, tačiau priklausomai nuo ketinamų teikti mokėjimo paslaugų ji privalo turėti minimalų nuosavą kapitalą, ne mažesnį kaip 20 – 125 tūkst. eurų, ir atitikti kitus Mokėjimo įstaigų įstatymo 5 straipsnyje nustatytus reikalavimus.
  • Mokėjimo įstaigos ribotos veiklos licencija suteikia teisę teikti mokėjimo paslaugas tik Lietuvos Respublikoje, o įmonėms, ketinančioms ją gauti, netaikomi kapitalo ir kai kurie kiti mokėjimo įstaigoms keliami reikalavimai, tačiau pagal mokėjimo įstaigos ribotos veiklos licenciją veikiančios mokėjimo įstaigos mokėjimo operacijų sumos vidurkis per mėnesį neturi viršyti 3 mln. eurų.

Licencijas mokėjimo įstaigoms suteikia Lietuvos bankas, kuris taip pat vykdo mokėjimo įstaigų priežiūrą.

Mokėjimo įstaigoms, be mokėjimo paslaugų teikimo, leidžiama užsiimti ir kita, su mokėjimo paslaugų teikimu nesusijusia veikla.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-08-25