BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Išskirtinės aplinkybės

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstitucinio įstatymo 7 straipsnio 2 dalimi,  nuo 2020 kovo 27 d. yra nustatytos išskirtinės aplinkybės.

Išskirtinės aplinkybės – nepaprastas įvykis, kurio valstybės valdžios institucijos negali kontroliuoti ir kuris daro didelį poveikį valdžios sektoriaus finansinei būklei, arba didelio ekonomikos nuosmukio, kaip nustatyta 1997 m. liepos 7 d. Tarybos reglamente (EB) Nr. 1466/97 dėl biudžeto būklės priežiūros stiprinimo ir ekonominės politikos priežiūros bei koordinavimo.

Išskirtinių aplinkybių nustatymą ir atšaukimą inicijuoja Vyriausybė arba jos įgaliota institucija, parengdama pranešimą dėl išskirtinių aplinkybių ir pateikdama kontrolės institucijai jį tvirtinti kartu su atnaujintu ekonominės raidos scenarijumi. Išskirtinės aplinkybės laikomos nustatytomis ar atšauktomis, kai kontrolės institucija paskelbia išvadą dėl susidariusios arba numatomos padėties atitikties išskirtinių aplinkybių sąvokai pagal Reglamento nuostatas ir pateikia išvadą dėl ekonominės raidos scenarijaus tvirtinimo.

Finansų ministerijos pranešimas, kuriuo inicijuotas išskirtinių aplinkybių nustatymas, čia.

Valstybės kontrolės išvada dėl neįprastos padėties atitikties išskirtinių aplinkybių sąvokai čia

Kartu su pranešimu pateiktas Ekonominės raidos scenarijus 2020-2023 metams čia

Naujausi Ekonominės raidos scenarijai skelbiami čia.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliojimas Finansų ministerijai inicijuoti išskirtinių aplinkybių nustatymą Lietuvos Respublikoje čia.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-08-25