BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Loterijų ir azartinių lošimų mokestis

Loterijų ir azartinių lošimų mokesčio mokėtojai - juridiniai asmenys, organizuojantys loterijas pagal Loterijų įstatymą ir organizuojantys azartinius lošimus pagal Azartinių lošimų įstatymą.

Mokesčio bazė ir tarifai:

  1. organizuojant loterijas, išplatintų loterijos bilietų nominaliai vertei taikomas 5 procentų mokesčio tarifas;
  2. organizuojant bingo, totalizatorių ir lažybas, gautų įplaukų, atėmus faktiškai išmokėtus laimėjimus, sumai taikomas 18 procentų mokesčio tarifas;
  3. organizuojant nuotolinius lošimus, loterijų ir lošimų mokesčio bazei taikomas 13 procentų mokesčio tarifas.
  4. organizuojant lošimus automatais, stalo lošimus, nustatomas fiksuotas mokesčio dydis:
    • už A kategorijos lošimo automatą – 260 eurų per mėnesį;
    • už B kategorijos lošimo automatą – 130 eurų per mėnesį;
    • už ruletės, kortų arba kauliukų stalą – 2300 eurų per mėnesį.

Mokesčių mokestinis laikotarpis ir mokėjimo tvarka

Loterijų ir azartinių lošimų mokesčio mokestinis laikotarpis yra kalendorinių metų ketvirtis. Mokestis apskaičiuojamas ir sumokamas kiekvienam mokestiniam laikotarpiui pasibaigus iki kito mokestinio laikotarpio pirmo mėnesio 15 dienos.

Lietuvos Respublikos azartinių lošimų mokesčio įstatymas priimtas 2001 m. gegužės 17 d. buvo ir taikomas nuo 2001 m. liepos 1 d. Nuo 2004 m. liepos 1 d. įsigaliojo naujos redakcijos Lietuvos Respublikos loterijų ir azartinių lošimų mokesčio įstatymas. Įstatymo komentarą galima rasti Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos interneto puslapyje.

Informaciją ir konsultacijas visais mokesčių klausimais teikia VMI prie FM Mokesčių informacijos centras telefonu 1882.Naujausią informaciją apie mokesčių apskaičiavimą ir mokėjimą, mokesčių paaiškinimus ir komentarus, populiariausius klausimus bei atsakymus į juos galima rasti VMI prie FM interneto svetainėje.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-01-20