BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Fizinių asmenų bankroto įstatymo pakeitimo projektas

Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2018 m. vasario 7 d. pritarė Lietuvos Respublikos finansų ministerijos parengtam Lietuvos Respublikos fizinių asmenų bankroto įstatymo XI-2000 1, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 12, 27, 29, 31 straipsnių ir priedo pakeitimo įstatymo projektui.

Projektu siekiama:

●  fizinių asmenų bankroto proceso efektyvumo;

● esamą reguliavimą suderinti su Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo 2017-05-19 nutarimu Nr. KT5-N4/2017;

● įgyvendinti 2015 m. gegužės 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) 2015/848 dėl nemokumo bylų.

Proceso efektyvumas bus padidintas numačius objektyviai pagrįstus terminus ir minimalius reikalavimus bankroto administratoriaus išvados bei ataskaitos kreditoriams turiniui, įtvirtinus galimybę pagal vieną bylą bankrutuoti bendro turto ir (ar) prievolių siejamiems asmenims, numatant galimybę ekonomiškai naudingiau (nedalant) parduoti  keliems asmenims priklausantį turtą, kai bent vienas iš bendraturčių bankrutuoja, o iš kitų išieškojimą vykdo antstoliai.

Atsisakant prieštaraujančio Lietuvos Respublikos Konstitucijai reguliavimo bus panaikinama galimybė bankrutuojant išvengti pareigos atlyginti nusikaltimu padarytą žalą.

Įgyvendinant Reglamentą tikslinamas apie fizinio asmens bankrotą kaupiamų ir skelbiamų duomenų sąrašas, plečiama įstatymo taikymo sritis – įstatymas bus taikomas ir Lietuvos Respublikoje iškeltoms teritorinėms fizinio asmens bankroto byloms.

Su projektu kviečiame susipažinti Lietuvos Respublikos Seimo teisės aktų informacinės sistemos svetainėje.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-08-25