BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Prevencija dėl galimo sukčiavimo

Finansų ministerija perspėja, kad licencijuotais tarpininkais apsimetantys nusikaltėliai siūlo įsigyti netikrų Lietuvos Respublikos Vyriausybės vertybinių popierių (VVP). Raginame būti atidžiais ir budriais, vertinant pasiūlymus investuoti į VVP.

Vertinant galimybę investuoti, rekomenduojame atkreipti dėmesį į kelis dalykus:
•    Lietuvos Respublikos VVP išleidžiami nematerialia forma – VVP registruojami Lietuvos Respublikos ar užsienio depozitoriumuose ir fiksuojami įrašais bendrosiose ir asmeninėse VVP sąskaitose, o popieriniai sertifikatai nėra išduodami.
•    Lietuvos Respublikos VVP emisijas platinti arba jomis prekiauti antrinėje rinkoje gali tik finansų įstaigos, turinčios licenciją teikti finansines paslaugas, pavyzdžiui, Lietuvoje licencijuotus finansų tarpininkus galite pasitikrinti Lietuvos banko puslapyje.
•    Lietuvos Respublikos išleistų VVP emisijų, įskaitant ir euroobligacijas, sąrašai skelbiami Finansų ministerijos puslapyje. Neišpirktų Lietuvoje registruotų VVP sąrašą galite pasitikrinti čia, užsienyje registruotų (euroobligacijų) emisijų – čia
•    Atkreipkite dėmesį, kad kiekviena VVP emisija turi savo ISIN kodą, kuriuos galite pasitikrinti minėtuose puslapiuose. 
•    Kilus įtarimų dėl siūlymų investuoti į VVP, prašome kreiptis į jus aptarnaujančią finansų įstaigą arba Finansų ministerijos Valstybės iždo departamentą el. paštu treasury@finmin.lt.
•    Susidūrus su netikrus skolos vertybinius popierius platinančiais nusikaltėliais, kuo skubiau kreipkitės į savo šalies teisėsaugos institucijas (policiją ar finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą), nurodydami visą turimą informaciją.

Taip pat pateikiame pavyzdį, kaip gali atrodyti netikras nusikaltėlių platintas Lietuvos skolinis įsipareigojimas:

Finansų ministerija sulaukė užsienio piliečio užklausos dėl neva Finansų ministerijos vardu siųsto el. laiško, kuriuo prašoma susimokėti, norint gauti išmoką. Atkreipiame dėmesį, kad tai yra apgaulė – Finansų ministerija tokio pobūdžio el. laiškų nesiunčia.

Svarbu pažymėti, kad:
•    Finansų ministerija nesiunčia jokių el. laiškų fiziniams asmenims, prašydama pervesti pinigų, ypač, jeigu tai yra sąlyga mokėjimui gauti.
•    Visuomet pasitikrinkite, ar el. laiškas atsiųstas iš oficialaus Finansų ministerijos el. pašto (jis turi baigtis @finmin.lt). Kilus įtarimų dėl bet kokio turinio el. laiškų, prašome kreiptis į Finansų ministeriją el. paštu finmin@finmin.lt.
•    Jeigu gavote minėto turinio el. laišką su prašymu susimokėti, nevykdykite pateiktų nurodymų, nes galite tapti sukčių auka ir prarasti pinigus. Kuo skubiau kreipkitės į savo šalies teisėsaugos institucijas (policiją ar finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą) ir informuokite apie sukčiavimą, pateikdami visą turimą informaciją.
 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-12-30