BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Informacija VVP aukciono dalyviams

VVP aukcionuose gali dalyvauti tik tos licencijuotos kredito įstaigos ir finansų maklerio įmonės, kurios atitinka Finansų ministerijos VVP aukciono dalyviams nustatytus reikalavimus ir yra pasirašę su Finansų ministerija VVP aukciono dalyvio sutartis.

Pagrindinės VVP aukciono dalyvio pareigos:

1. Aukciono dalyvis turi pateikti rinkos sąlygas atitinkančius konkurencinius pasiūlymus kiekvienam VVP aukcionui ir nupirkti ne mažiau kaip 1 procentą visų per ketvirtį aukcionuose parduotų VVP nominaliąja verte.

2. Aukciono dalyvis bent vienoje iš visuotinai pripažintų ir naudojamų informacinių/prekybos sistemų (pavyzdžiui, NASDAQ, Bloomberg, Refinitiv) turi nuolat skelbti visų turimų VVP emisijų pirkimo ir pardavimo pelningumus bei pagal šiuos pelningumus perkamų ir parduodamų VVP skaičių.

3. Aukciono dalyvis turi teikti Finansų ministerijai mėnesines ataskaitas apie sandorius su VVP.

Kitos aukciono dalyvių pareigos yra nustatytos Reikalavimų VVP aukciono dalyviams apraše (redakcija nuo 2016-02-01 ir redakcija nuo 2021-09-01). Informaciją jame nurodytais klausimais VVP aukciono dalyviai teikia el. paštu spvs@finmin.lt.

 

VVP aukciono dalyviai turi pateikti Finansų ministerijai informaciją apie praeitą mėnesį pirminėje ir antrinėje VVP rinkoje sudarytus sandorius su eurais denominuotais Lietuvos Respublikos VVP, naudojant Ekonomikos ir finansų komiteto Europos Sąjungos valstybių skolų rinkų pakomitečio patvirtintą harmonizuotą ataskaitų formatą (angl. Harmonized Reporting Format), pagal kurį rengiama euro rinkos aktyvumo ataskaita (angl. Euro Market Activity Report, EMAR). Informacija apie sandorius XML formatu pateikiama el.paštu vvpataskaitos@finmin.lt

 

Papildoma informacija:

Daugiau informacijos apie harmonizuotą ataskaitų formatą galima rasti Ekonomikos ir finansų komiteto Europos Sąjungos valstybių skolų rinkų pakomitečio puslapyje.

Konsoliduotas Euro zonos pirminių platintojų aktyvumo ataskaitas EMAR galima rasti čia.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-08-27