BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Bendrųjų funkcijų efektyvumas

Siekis didinti valstybės finansų valdymo efektyvumą – didinti viešojo administravimo institucijų veiklos ir valdymo efektyvumą – įgyvendinamas per bendrųjų funkcijų efektyvumo didinimo veiklą. Bendrosios (palaikymo) funkcijos arba pagalbiniai procesai padeda užtikrinti pagrindinių įstaigos procesų vykdymą. Personalo valdymo, turto ir informacinių technologijų bei dokumentų valdymo, viešųjų pirkimų organizavimo procesai vyksta daugelyje institucijų ir iš esmės yra tapatūs – jų rezultatas yra toks pats, tačiau šių procesų įvairūs valdymo būdai sukuria galimybę juos vykdyti labiau standartizuotu ir efektyvesniu būdu.

Nuo 2010 metų Lietuvoje vykdomi įstaigų bendrųjų funkcijų efektyvumo vertinimai. Vertinimu siekiama sprendimų priėmėjams pateikti informaciją, kuri būtina priimant vadybinius sprendimus ir numatant sritis, kuriose būtini pokyčiai. Nuo 2012 (už ataskaitinius 2011 metus) metų vykdomi vertinimai atliekami vadovaujantis veiklos efektyvumo vertinimo kriterijais, kurie tvirtinami LR finansų ministro įsakymu.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. vasario 7 d. nutarimu Nr. 125 „Dėl biudžetinės įstaigos nacionalinio bendrųjų funkcijų centro įsteigimo ir jo nuostatų patvirtinimo“ buvo įsteigtas Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras (toliau – Centras), kuris veiklą pradėjo š.m. liepos 3 d.

Viena iš Centrui pavestų funkcijų yra analizuoti ir apibendrinti informaciją apie centralizuotą buhalterinės apskaitos ir personalo administravimą, rengti ir teikti politiką šiose srityse formuojančioms institucijoms pasiūlymus dėl centralizuoto buhalterinės apskaitos ir personalo administravimo tobulinimo.

Visą aktualią informaciją apie bendrųjų funkcijų analizę už 2017 metus (duomenų suvedimo formą, skaičiavimo paaiškinimus) rasite paspaudę nuorodą.

 

Vyriausybei atskaitingų institucijų ir įstaigų bendrųjų funkcijų efektyvumo vertinimo ataskaitos

Metodinė informacija 

Dėl detalesnės informacijos kreiptis į:

Laurą Kielaitę, Finansų ministerijos Viešųjų finansų sistemos valdymo skyriaus vyr. specialistę tel. (8 5) 239 0059, el. paštas [email protected]

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-08-25