BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Socialinių sąnaudų-naudos analizė

Sąnaudų-naudos analizė – ekonominės analizės metodas, leidžiantis nustatyti ir įvertinti tam tikros viešosios iniciatyvos tiesiogines ir netiesiogines ekonomines sąnaudas bei naudą. Šios sąnaudos ir nauda išreiškiami pinigine išraiška. Tokiu būdu galima įvertinti grynąją intervencijos naudą, palyginti tarpusavyje skirtingas intervencijos alternatyvas.

Sąnaudų-naudos analizės tikslas – nustatyti, ar intervencija reikalinga, ar ji prisidės prie visuomenės gerovės. Sąnaudų-naudos analizė naudinga ir tuo, kad suteikia vieningą metodinį pagrindą sprendimo poveikiui įvairiais aspektais vertinti.

Baigiamasis sprendimų poveikio vertinimas siekia atsakyti į svarbiausius klausimus, kylančius politikos formavimo metu: kokios priemonės leidžia pasiekti tikslus, kokios priemonės neveikia, kodėl ir kiek visa tai kainuoja? Vertinimo rezultatai gali būti naudojami priimant įrodymais pagrįstus sprendimus dėl norminių teisės aktų tobulinimo: duomenys apie faktinį politikos priemonių poveikį ir jų sąnaudas leidžia parinkti geresnes tikslų įgyvendinimo priemones ir efektyviau jas įgyvendinti. Poveikio vertinimo išvados taip pat naudingos siekiant atsiskaityti gyventojams dėl valdžios veiklos pasekmių.

Baigiamojo sprendimų poveikio vertinimo gairių tikslas – suteikti įrankius, leidžiančius įvertinti sprendimų teigiamas ir neigiamas pasekmes gyventojams, verslui ir kitoms organizacijoms.

Metodinė informacija

Daugiau informacijos

  • Edvinas Andriulis, Finansų ministerijos Biudžeto departamento Švietimo, kultūros ir socialinių sektorių skyriaus vyr. specialistas, tel. (8 5) 239 0029, el. paštas [email protected]
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-08-25