BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


2016 m. valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų įstatymo projektas atitinka ES Tarybos rekomendacijas

Data

2015 11 04

Įvertinimas
0
IMG_0349.JPG

Vilnius, lapkričio 4 d. Šiandien Vyriausybės posėdyje pritarta Finansų ministerijos parengtam nutarimo „Dėl Išvados dėl Lietuvos Respublikos 2016 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projekto atitikties 2015 m. liepos 14 d. Europos Sąjungos Tarybos rekomendacijai“ projektui.

Nutarimo projekte įvertinama, kaip Lietuvos Respublikos 2016 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektas atitinka Europos Sąjungos Tarybos rekomendacijas. Jame taip pat aprašytos priemonės, kurių Vyriausybė imasi, kad būtų įgyvendintos Tarybos rekomendacijos. Taip pat informuojama, kad minėtu įstatymo projektu formuojamas valdžios sektoriaus balansas sudarys -1.3 proc BVP, o struktūrinis valdžios sektoriaus deficitas išliks artimas vidutinio laikotarpio tikslui (-1 proc. BVP). Toks valdžios sektoriaus balanso rodiklis tenkina Lietuvos Respublikos fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstitucinio įstatymo bei Stabilumo ir augimo pakto nuostatas.

2015 m. liepos 14 d. Tarybos rekomendacijoje buvo patarta imtis šių veiksmų:

- 2015 metais vengti nuokrypio nuo vidutinio laikotarpio biudžeto tikslo ir užtikrinti, kad 2016 metų nuokrypis neviršytų leidžiamos ribos, susijusios su sistemine pensijų reforma; išplėsti mokesčių bazę ir pagerinti mokestinių prievolių vykdymą;

- spręsti darbingo amžiaus gyventojų mažėjimo problemą didinant švietimo sistemos suteikiamų įgūdžių atitiktį darbo rinkos poreikiams, gerinant su pagrindiniais gebėjimais susijusius rezultatus ir sveikatos priežiūros sistemos rezultatus; sumažinti didelį mokesčių pleištą mažas pajamas gaunantiems asmenims, perkeliant mokesčių naštą kitiems šaltiniams, kurių apmokestinimas mažiau kenkia ekonomikos augimui;

- patvirtinti visapusišką pensijų sistemos reformą, pagal kurią būtų sprendžiama ir pensijų adekvatumo pasiekimo problema; pagerinti bedarbių pašalpų ir piniginės socialinės paramos aprėptį ir adekvatumą ir sudaryti geresnes sąlygas darbo ieškančių asmenų įdarbinimui.

Pačiam rekomendacijų įgyvendinimo priemonių plano projektui Vyriausybė pritarė 2015 m. rugsėjo 21 d.

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 2199 337
vrs@finmin.lt
www.finmin.lrv.lt