Naujos kartos Lietuva

„Naujos kartos Lietuva“ plano įgyvendinimas reikalavo kruopštaus pasiruošimo ir sutelktos politinės valios jį įgyvendinant. Plano rėmuose finansuojamos kompleksinės struktūrinės reformos, sprendžiamos Lietuvoje dešimtmečius įsisenėjusios problemos sveikatos, socialinėje ir švietimo srityse bei šalies proveržį ir konkurencingumą užtikrinantys iššūkiai, susiję, visų pirma, su žaliąja pertvarka bei skaitmenine transformacija. Plane numatytos reformos ir investicijos sukurs ilgalaikį pozityvų ekonominį efektą, didins potencialų ūkio augimą bei stiprins šalies atsparumą ateities sukrėtimams.

2023 m. birželio 30 d. Vyriausybė pritarė „Naujos kartos Lietuva“ plano keitimo projektui, kuris buvo pateiktas Europos Komisijai. „Naujos kartos Lietuva“ planas ir jo papildymas svarbus dabartinės geopolitinės realybės kontekste, todėl beveik dvigubai padidinome visą plano apimtį iki 3,85 mlrd. eurų. Reikšmingiausios naujos investicijos koncentruotai planuojamos nukreipti į dvi sritis: beveik 1 mlrd. eurų skiriama paskoloms bei kitoms finansinėms priemonėms verslui ir papildomi 550 mln. eurų – į elektros iš atsinaujinančių energijos išteklių gamybą.

Naujos kartos Lietuva“ planas papildytas atsižvelgus į geopolitinę situaciją, naujas Lietuvos ambicijas atsinaujinančios energetikos srityje, intensyvias diskusijas su socialiniais ir ekonominiais partneriais bei naują Europos Komisijos „REPower EU“ Lietuvai skiriamą 198,4 mln. eurų vertės iniciatyvą.

Daugiau informacijos apie „Naujos kartos Lietuva“ planą rasite ČIA.

Oficiali Europos Komisijos svetainė apie Naujos kartos Lietuva“ planą. 

Naujos kartos Lietuva plano keitimas buvo priimtas 2023 m. lapkričio 10 d. Tarybos įgyvendinimo sprendimu, kuriuo iš dalies keičiamas 2021 m. liepos 28 d. Įgyvendinimo sprendimas dėl Lietuvos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano įvertinimo patvirtinimo. Jį rasite ČIA (EN), o pakeistą detalų įsipareigojimų priedą ČIA  (EN)

Naujos kartos Lietuva planas (aktuali versija iki 2023.11.10)

baneris 3 copy.jpg

Naujas.png

 

 

 

Atnaujinimo data: 2024-07-05