BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


2016 metais Lietuva planuoja skolintis beveik perpus mažiau nei šiemet

Data

2015 09 28

Įvertinimas
0
Valstybes_skola_2016.JPG

Kitais metais Vyriausybė planuoja skolintis apie 1,7 mlrd. eurų arba beveik perpus mažiau nei šiemet. Daugiausiai – apie 1,2 mlrd. eurų – numatoma skolintis vidaus rinkoje leidžiant Vyriausybės vertybinius popierius (VVP) bei mažmeniniams investuotojams (pirmiausiai gyventojams) skirtus taupymo lakštus.

„Vyriausybei laikantis atsakingos biudžeto politikos, skolinimosi poreikis nuosekliai mažėja, tad  pagrindinį dėmesį telkiame į euroobligacijų grąžinimą. Įvertinę kitų metų skolinimosi poreikį, didžiąją dalį reikalingų lėšų nutarėme skolintis vidaus vertybinių popierių rinkoje, tam kad ją palaikytume ir vystytume“, - sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.

Vidaus rinkoje rengiamuose VVP aukcionuose investuotojams bus siūlomos 2–3 metų, 4–6 metų ir 7–10 metų likutinių trukmių obligacijos. Be to, biudžeto srautų valdymui gali būti skolinamasi išleidžiant iždo vekselius ar imant trumpalaikes paskolas.

Užsienio rinkose kitais metais mūsų šalis planuoja skolintis apie 0,5 mlrd. eurų.

Didžiausia lėšų dalis – apie 1,7 mlrd. eurų – bus skirta ankstesnei skolai grąžinti, kadangi 2016 m. vasarį Lietuva išpirks 1 mlrd. eurų vertės euroobligacijų emisiją. Dalį jai išpirkti reikalingų lėšų šalis sukaupė jau šiais metais. Viešųjų finansų deficitui (skirtumui tarp pajamų ir išlaidų) finansuoti reikės apie 0,8 mlrd. eurų skolintų lėšų: 0,7 mlrd. eurų – valstybės biudžeto, 0,1 mlrd. eurų – SODROS biudžeto deficitams finansuoti. Be to, 0,3 mlrd. eurų bus skirta SODROS skolai perfinansuoti.

Valstybės skolos valdymo išlaidoms (iš esmės – palūkanų už skolą mokėjimams) kitais metais iš valstybės biudžeto planuojama skirti apie 0,6 mlrd. eurų.

Numatoma, kad valstybės skola 2016 metų pabaigoje sudarys apie 15,9 mlrd. eurų arba 40,9 proc. BVP.

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 239 0187
[email protected]
www.finmin.lrv.lt