BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


2017 m. ES biudžete - dėmesys migracijai, augimui ir užimtumui

Data

2016 11 17

Įvertinimas
0
2.jpg

Vakar Briuselyje vykusiame Europos Sąjungos Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos (ECOFIN) posėdyje, skirtame ES biudžetui, po 18 valandų trukusių įtemptų diskusijų pasiektas sutarimas tarp valstybių narių ir Europos Parlamento dėl 2017 m. ES biudžeto išlaidų.

Taryba ir Europos Parlamentas susitarė, kad kitų metų ES biudžeto įsipareigojimai sudarys 157,9 mlrd. eurų, mokėjimai – 134,5 mlrd. eurų.

Didžiausias dėmesys kitų metų ES biudžete bus skirtas ES ekonomikos augimui, konkurencingumui ir užimtumui skatinti, taip pat kovai su migracijos krize ir saugumui užtikrinti.

Sanglaudos politikai skirta 53,6 mlrd. eurų. Žemės ūkio išlaidoms numatyta 58,6 mlrd. eurų, įskaitant 500 mln. eurų papildomos paramos pieno gamintojams, skirtos dėl sudėtingos padėties rinkoje.

Be to, reaguojant į kintančią geopolitinę situaciją, institucijos sutarė skirti 560 tūkst. eurų strateginės komunikacijos išlaidoms – tai lėšos, skirtos kovai su dezinformacija, informacijos už ES ribų stebėjimui ir tikslinės komunikacijos užtikrinimui. Diskusijų metu taip pat sutarta 8 mln. eurų padidinti finansavimą Rytų kaimynystės šalims.

2017 metų Lietuvos valstybės biudžete ES lėšos, numatoma, sudarys apie 2 mlrd. eurų, įmokos į ES biudžetą – apie 400 mln. eurų.

Viešųjų ryšių skyrius
vrs@finmin.lt
www.finmin.lrv.lt