BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Aiškiau reglamentuojamos savivaldybių skolinimosi nuostatos

Data

2015 03 13

Įvertinimas
0

Kovo 13., Vilnius. Šiandien posėdyje Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos pateiktiems savivaldybių skolinimosi taisyklių pakeitimams, detaliau nustatantiems savivaldybių skolinimosi priemones, kurios turi būti įskaitomos į savivaldybės skolos, skolinimosi ir garantijų limitus. Esant aiškiam skolinimosi priemonių sąrašui, bus labiau reglamentuotas savivaldybių skolinimasis bei aiškiau matomi tikrieji savivaldybių skoliniai įsipareigojimai.

Taisyklėse įvardijama, kad šios priemonės yra komerciniai popieriai, paprastieji ir įsakomieji vekseliai, faktoringo (be regreso teisės) sutartys, kreditorinio reikalavimo perleidimo sutartys, prekybos kreditų restruktūrizavimo sutartys.

Taisyklių pakeitimais nustatomi kriterijai, kuriuos atitinkančios skolinimosi priemonės būtų priskiriamos įsipareigojimams pagal kitus įsipareigojamuosius skolos dokumentus. Taip pat  nustatoma, kad finansinės nuomos sutartims priskiriamos valdžios ir privataus subjektų partnerystės sutartys bei veiklos nuomos (lizingo) sutartys, jei jos teisės aktų nustatyta tvarka yra laikomos finansinės nuomos (lizingo) sutartimis.

Be to, nustatoma, kad paskola savivaldybei neteikiama, jei jos biudžetas yra nepatvirtintas, arba, Finansų ministerijai priimant sprendimą, turimais duomenimis, savivaldybė nevykdo įsipareigojimų pagal anksčiau pasirašytas ir galiojančias Finansų ministerijos suteiktų iš valstybės biudžeto arba valstybės vardu pasiskolintų lėšų sutartis.  

Viešųjų ryšių skyrius
8 5) 2199 337
Vrs@finmin.lt
www.finmin.lt