BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Apskaitos standartų reikalavimai – viename teisės akte

Data

2015 12 22

Įvertinimas
0
IMG_0148.JPG

Vilnius, gruodžio 22 d. Nuo šiol visų ūkio subjektų apskaitos standartų taikymo reikalavimai aiškiai reglamentuoti viename teisės akte - šiandien Seimas priėmė Finansų ministerijos parengtus Buhalterinės apskaitos įstatymo bei lydinčiųjų teisės aktų pakeitimus, kurie padės mažinti administracinę naštą verslui.

Pakeitimais nustatoma, kad ūkio subjektai, kuriems Europos Sąjungos arba Lietuvos teisės aktai nenustato imperatyvios pareigos taikyti verslo arba tarptautinius apskaitos standartus, galėtų pasirinkti, kuriais apskaitos standartais vadovaujantis tvarkyti buhalterinę apskaitą.

Supaprastinti reikalavimai įmonių grupei nepriklausančioms įmonėms, kurios prekiauja arba ketina pradėti prekiauti savo akcijomis reguliuojamose rinkose – finansines ataskaitas jos gali sudaryti pagal verslo apskaitos standartus. Tos įmonės, kurių vertybiniais popieriais prekiaujama reguliuojamoje rinkoje ir kurios privalo sudaryti konsoliduotąsias finansines ataskaitas, buhalterinę apskaitą turi tvarkyti taip, kad užtikrintų konsoliduotųjų finansinių ataskaitų sudarymą pagal tarptautinius apskaitos standartus. Reikalavimas taikyti tarptautinius apskaitos standartus sudarant ir atskiras, ir konsoliduotąsias finansines ataskaitas taikomas ir draudimo bei perdraudimo, finansų maklerio įmonėms, kredito įstaigoms, išskyrus kredito unijas.

Įstatymo pakeitimais nustatoma, kad ūkio subjektas galės pasirinkti, kokį visuotinai pripažinto informacijos šaltinio (Europos Centrinio Banko, Lietuvos banko ar kito visuotinai pripažinto, pvz., „Bloomberg“) skelbiamą euro ir užsienio valiutos santykį naudoja ir kurią dieną paskelbtą (ūkinės operacijos dieną, dieną prieš ūkinę operaciją). Tai ypač aktualu įmonių grupės įmonėms ir įmonėms, veikiančioms skirtingų valstybių jurisdikcijose.

Taip pat atnaujinamos įstatymo nuostatos, susijusios su apskaitos tvarkymu techninėmis priemonėmis: sąskaitai-faktūrai parašas nebėra privalomas, patikslintos klaidų apskaitos registruose taisymo nuostatos.

Be to, verslo apskaitos standartų rengimo, tvirtinimo bei skelbimo funkcija iš Audito ir apskaitos tarnybos bus perduota Finansų ministerijai. Šiuos standartus tvirtins finansų ministras, o apibendrintus paaiškinimus ir konsultacijas teiks Audito ir apskaitos tarnyba.

Viešųjų ryšių skyrius
(8 5) 2390187
vrs@finmin.lt