copyright

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Ateities ekonomikos DNR: pritarta pirmosioms 3 koncepcijoms

Data

2020 07 24

Įvertinimas
3
3614_e1f6f601502b20472531c0836f0ba59b.jpg

Penktadienį, liepos 24 d., vykusiame Ateities ekonomikos DNR Investicijų komiteto posėdyje aptartos pirmosios trys vertinimui pateiktos koncepcijos. Visoms joms – pritarta.

Šįkart vertintos Ateities ekonomikos DNR plano žmogiškojo kapitalo, inovacijų ir mokslinių tyrimų bei ekonominės infrastruktūros investicijų krypčių koncepcijos.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos atstovė Ieva Žaunierienė, pristačiusi „Praktinių moksleivių verslumo įgūdžių programų aprėpties didinimas (inovacijos, inovatyvūs verslai, skaitmeninis ir finansinis raštingumas) (9–12 klasės)“ koncepciją, akcentavo, jog taip bus sprendžiama itin ryški jaunimo verslumo įgūdžių stokos mūsų šalyje problema. Jai spręsti moksleiviams bus kuriamos simuliacinės bendrovės, leisiančios ugdyti praktinius įgūdžius. Įgyvendinus šį veiksmą iki 2030 m. bus sukurta apie 450 verslų,  kurių bendra pridėtinė vertė sieks apie 4,1 mln. eurų.

Dr. Zita Duchovskienė, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovė, grįsdama koncepcijos „Bendri mokslo verslo projektai technologinei plėtrai“ įgyvendinimo reikalingumą, atkreipė dėmesį į tai, kad bendri mokslo verslo projektai technologinei plėtrai paskatins į projektų vykdymą įtraukti doktorantus ir jaunuosius mokslų daktarus bei plėtoti MTEP produktus pagal doktorantų arba jaunų mokslų daktarų vykdytų MTEP veiklų temas. Kartu su verslu tokie projektai padės komercializuoti mokslo žinių pagrindu kuriamus produktus.

„Teritorijų vystymas ir verslui palankios aplinkos gerinimas regionuose“ (Vladislav Kondratovič) koncepcijoje aptartos galimos investicijos į geležinkelio viaduko Alytaus mieste Naujojoje g. rekonstrukciją. Įgyvendinus projektą būtų investuojama į verslo poreikius atitinkančių teritorijų ir verslui aktualios infrastruktūros šalies viduje gerinimą, o tai yra vienas iš Ateities ekonomikos DNR plano siekių.

„Šiandien svarstytos investicijų programos, dėl kurių svarbos ir aktualumo vieningai sutaria visos institucijos ir socialiniai partneriai, leidžia išties žvelgti toli į priekį, kuriant Lietuvos ateities ekonomikos DNR“, – po Komiteto posėdžio sakė jam pirmininkavusi finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė.

Šioms ilgalaikio poveikio investicijoms iš viso numatoma skirti 6,3 mlrd. eurų. Ateities ekonomikos DNR plane išskirti 5 prioritetai, į kuriuos siūloma koncentruotis – žmogiškasis kapitalas, skaitmeninė ekonomika ir verslas, inovacijos ir moksliniai tyrimai, ekonominė infrastruktūra bei klimato kaita ir energetika.

Investicijų komitetą sudaro Finansų ministerijos atstovai, Vyriausybės kanceliarijos atstovas bei Žmogiškojo kapitalo investicijų, Skaitmeninės ekonomikos ir verslo investicijų, Inovacijų ir mokslinių tyrimų investicijų, Ekonominės infrastruktūros investicijų, Klimato kaitos ir energetikos investicijų pakomitečių nariai bei juose dalyvaujantys daugiau kaip 60 socialinių ekonominių partnerių. Investicijų komiteto posėdžiai numatyti kiekvieną penktadienį, išsamią informaciją apie juose aptartus klausimus ir priimtus sprendimus rasite ČIA