BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


„Baltijos AML forumas 2020“: finansinės naujovės ir jų poveikis pinigų plovimo prevencijai

Data

2020 10 07

Įvertinimas
0
120863539_416254716080410_6022556911735625767_n-2.jpg

Kokia yra besikeičianti pinigų plovimo aplinka, kaip sukurti pažangias ir palankias pinigų plovimo prevencijos taisykles – apie tai trečiadienį „Verslo žinių“ organizuotame forume „Baltijos AML forumas 2020: reguliavimas, technologijos ir geroji praktika“ kartu su bankų rinkos profesionalais ir teisininkais diskutavo finansų ministras Vilius Šapoka.

Anot V. Šapokos, Finansų sektorius išgyvena intensyvų skaitmeninės transformacijos laikotarpį. Pinigų plovėjai tampa vis inovatyvesni ir naudoja naujausias technologijas neteisėtai gautoms lėšoms legalizuoti. Kadangi pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo aplinka nuolat keičiasi, Lietuva turi skubiai reaguoti į besikeičiančią finansinę aplinką.

Konferencijoje ministras pasidžiaugė, jog netrukus Vyriausybės posėdyje bus patvirtintas Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro steigimas. Centro tikslas – užtikrinti viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimą, koordinuojant pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos priemonių įgyvendinimą ir rizikų valdymą.

Centro steigėjai yra Finansų ministerija, Lietuvos bankas, komerciniai bankai.