BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Briuselyje – diskusijos dėl ESM reformos ir mokestinių klausimų

Data

2019 11 07

Įvertinimas
0
AdobeStock_70992263.jpeg

Finansų ministras Vilius Šapoka lapkričio 7-8 d. dalyvauja Euro grupės ir Europos Sąjungos (ES) Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos (ECOFIN) posėdžiuose Briuselyje.

Euro grupėje numatoma aptarti pasirengimą Europos stabilumo mechanizmo (ESM) sutarties pakeitimų įsigaliojimui. Taip pat bus apžvelgta pažanga diskusijose dėl Europos indėlių draudimo sistemos ir Biudžetinės priemonės konvergencijai ir konkurencingumui euro zonoje.

„Principinis susitarimas dėl ESM sutarties pakeitimų buvo pasiektas dar šį birželį. Manau, kad likę klausimai artimiausiu metu bus išspręsti ir galėsime pereiti prie sutarties pakeitimų pasirašymo ir ratifikavimo stadijos. Priminsiu, kad dėl Biudžetinio instrumento konvergencijai ir konkurencingumui euro zonoje didinti lėšų paskirstymo tarp šalių rakto susitarėme praėjusiame Euro grupės posėdyje. Tuo tarpu pažangos dėl Europos indėlių draudimo sistemos dar teks palaukti“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Euro grupėje finansų ministrai taip pat dalinsis savo šalių patirtimi skatinant investicijas į inovacijas, aptars naujo Europos Centrinio banko Vykdomosios valdybos nario skyrimo procedūrą bei pažangą dėl Europos indėlių draudimo sistemos bei biudžetinio instrumento konvergencijai ir konkurencingumui didinti.

ECOFIN posėdžio metu bus sprendžiami įvairūs akcizų ir kiti mokestiniai klausimai. Finansų ministrai sieks sutarimo dėl Alkoholinių gėrimų akcizų direktyvos bei Bendrosios akcizų tvarkos pataisų. Alkoholinių gėrimų akcizų direktyvos pataisa siekiama užtikrinti aiškesnį ir paprastesnį akcizų taikymą alkoholiniams gėrimams, sumažinti administracinę naštą smulkioms ir vidutinėms įmonėms, veikiančioms alkoholio srityje ES bei suteikti daugiau galimybių valstybėms narėms spręsti dėl akcizų tarifų alkoholiniams gėrimams. Bendrą akcizų tvarką nustatančios direktyvos pataisų tikslas – užtikrinti geresnę akcizais apmokestinamų prekių gabenimo stebėseną bei suderinti ją su galiojančiomis muitų teisės aktų nuostatomis (įskaitant muitų informacines sistemas).

Posėdyje taip pat bus siekiama bendrojo požiūrio dėl PVM svarbių mokėjimo duomenų perdavimo ir keitimosi jais. Europos Komisija siūlo į ES teisės aktus įtraukti priemones, siekiant stiprinti mokesčių administratorių bendradarbiavimą su trečiosiomis šalimis – mokėjimo paslaugų teikėjais (kredito įstaigomis, elektroninių pinigų įstaigomis, pašto žiro įstaigomis, mokėjimo įstaigomis, centriniais bankais), taip pat stiprinti administracinio bendradarbiavimo sistemą.

„Nuosekliai remiame veiksmus, kuriais siekiama veiksmingai kovoti su sukčiavimu mokesčių srityje. Pasiūlymas sudarytų prielaidas nustatyti ir efektyviai panaudoti mokėjimų informaciją, reikalingą kovojant su sukčiavimu elektroninėje prekyboje“, – teigia V. Šapoka.

ECOFIN posėdyje bus tariamasi ir dėl bendros PVM sistemos pakeitimų, susijusių su specialia mažosioms įmonėms skirta schema, kuri padėtų sumažinti PVM prievolių įgyvendinimo kaštus. Posėdžio metu finansų ministrams taip pat bus pristatyta esama padėtis dėl skaitmeninės ekonomikos apmokestinimo, Europos fiskalinės valdybos 2019 m. metinė ataskaita bei kt. klausimai.