BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Briuselyje diskutuota apie ES sanglaudos politikos ateitį

Data

2017 11 15

Įvertinimas
0
Loreta.png
Iš kairės: Latvijos Valstybės sekretoriaus pavaduotojas ES fondų klausimais Armands Eberhardsas ir LR finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė.

Europos Sąjungos (toliau – ES) Tarybai antrąjį 2017 m. pusmetį pirmininkaujanti Estija į Bendrųjų reikalų tarybos posėdį Briuselyje sukvietė už ES sanglaudos politikos įgyvendinimą atsakingus ministrus. Lietuvai atstovavo finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė.

Posėdyje buvo diskutuojama apie ES sanglaudos politikos ateitį, remiantis Europos Komisijos paskelbta Septintąja ekonominės, socialinės ir teritorinės sanglaudos ataskaita.

„Tvarios ir tikslinės ES investicijos sustiprina ekonominę, socialinę ir teritorinę sanglaudą, kuri yra klestinčios Europos sąlyga. Todėl ES sanglaudos politika ir toliau privalo išlikti svarbiausia ES investicijų politika, kuriai skiriamas adekvatus ES biudžeto finansavimas. Šios politikos supaprastinimas leistų pasiekti geresnių ir greitesnių rezultatų įgyvendinant programas ir didintų ES investicijų pridėtinę vertę“, — teigė finansų viceministrė L. Maskaliovienė.

Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje kalbėta apie Sanglaudos politikos reikšmę siekiant ilgojo laikotarpio strateginių ES tikslų bei būtinybę supaprastinti ES fondų investicijoms taikomas taisykles, sumažinti administracinę naštą pareiškėjams, supaprastinti išlaidų apmokėjimą bei užtikrinti lankstesnį skirtingų ES finansinių instrumentų derinimą tarpusavyje.

Anot viceministrės, ateityje reikėtų plačiau taikyti finansines priemones, užtikrinti lengvesnį jų derinimą su subsidijomis, nes tai garantuotų didesnį investicijų poveikį.

Lietuvoje, investuodami ES fondų lėšas, matome reikšmingus pokyčius. Šalies BVP vienam gyventojui 2004 m. sudarė 50 proc. ES vidurkio, o 2016 m. šis rodiklis siekė 75 proc., be ES investicijų šis rodiklis būtų beveik 4 proc. punktais mažesnis.

Viešųjų ryšių skyrius
vrs@finmin.lt
www.finmin.lrv.lt