BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Briuselyje – parengiamieji derybų dėl 2021–2027 m. ES daugiametės finansinės programos susitikimai

Data

2018 04 13

Įvertinimas
2
foto su komisaru.jpg

Šiandien Briuselyje finansų viceministrė Miglė Tuskienė susitiko su Eurokomisaro, atsakingo už biudžetą ir žmogiškuosius išteklius, Giunterio Oetingerio kabineto vadovu Michaeliu Hageriu. Susitikime didžiausias dėmesys buvo skirtas kitai ES daugiametei finansinei programai, dėl kurios savo pasiūlymą EK planuoja pateikti gegužės 2 dieną.

„Kitoje ES daugiametėje finansinėje programoje svarbu užtikrinti Lietuvai strategiškai svarbių sričių ir projektų finansavimą, ieškoti efektyviausių ES biudžeto lėšų panaudojimo būdų ir kartu siekti įgyvendinimo taisyklių paprastinimo,“ – sakė finansų viceministrė Miglė Tuskienė.

Susitikime viceministrė su ES biudžeto komisaro kabineto vadovu aptarė svarbiausius Lietuvos derybinius klausimus: pakankamą ir tęstinį ES finansavimą Ignalinos atominės elektrinės uždarymui, Sanglaudos politikos svarbos ir pakankamo investicijų dydžio ekonomiškai augančiuose regionuose išlaikymą, Bendrosios žemės ūkio politikos tiesioginių išmokų konvergenciją ES lygiu, Baltijos šalių energetikos ir transporto jungčių su kontinentine Europa užbaigimą (Rail Baltica ir elektros tinklų sinchronizacija).  

EK pateikus pasiūlymą dėl naujos Daugiametės finansinės programos ir įvairių politikos sričių teisės aktų, prasidės derybos ES ir Europos Vadovų Tarybose. Sprendimas dėl 2021–2027 m. ES daugiametės finansinės programos bus priimamas vienbalsiai ir jam turės pritarti Europos Parlamentas. EK sieks susitarti iki EP rinkimų, kurie vyks 2019 m. gegužės mėnesį.