BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Bukarešte ECOFIN posėdyje finansų ministrai nagrinėja „protų nutekėjimo“ problemą (+VIDEO)

Data

2019 04 05

Įvertinimas
1
sita.jpg

Finansų ministras Vilius Šapoka ir viceministrė Miglė Tuskienė balandžio 5-6 d. dalyvauja Euro grupės ir neformaliame Europos Sąjungos Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos (ECOFIN) posėdžiuose Bukarešte (Rumunija). ECOFIN posėdžio metu didelis dėmesys skiriamas ES darbuotojų mobilumo klausimams, to įtakai viešiesiems finansams.

Neformaliame ECOFIN posėdyje finansų ministrams  pristatyta šią temą nagrinėjanti studija, kurią pirmininkaujančios Rumunijos užsakymu parengė Europos politikos studijų centras (CEPS). Šioje studijoje analizuojamos naujausios tendencijos dėl darbo jėgos judumo (mobilumo) ES viduje ir vertinama, kokias problemas tai sukelia šalims, iš kurių darbo jėga išvyksta.

Protų judėjimo mastai Europos Sąjungoje, juos lemiantys veiksniai, tokie kaip darbo užmokesčio skirtumai valstybėse narėse bei šios problemos įtaka šalių viešiesiems finansams. Apie tai būtina diskutuoti ir ieškoti sprendimų būdų tam, kad suteiktume kuo daugiau galimybių ir pasirinkimo dirbti ir užsidirbti savo šalyje. Tam, be abejonės, būtinas glaudesnis valstybių narių bendradarbiavimas“, – sako V. Šapoka.

Lietuvai emigracijos klausimas itin aktualus – nuo nepriklausomybės pradžios šalies gyventojų skaičius sumažėjo daugiau nei 20 proc., daugiausia dėl emigracijos (pikai fiksuoti 2004 m. po įstojimo į ES bei kelerius metus po 2008 m. krizės). 

Protų nutekėjimas ne vien Lietuvos, bet ir visos Europos problema. Tikiuosi, kad šiemet bus pirmi metai po nepriklausomybės atkūrimo, kai atvykusių į Lietuvą skaičius bus didesnis nei išvykstančių“, – teigia ministras. 

Šio ECOFIN posėdžio metu finansų ministrai taip pat aptars ryšį tarp ES biudžeto finansavimo ir ES semestro bei ES biudžeto pajamų šaltinius kitoje ES daugiametėje finansinėje programoje, diskutuos dėl ilgalaikių ES prioritetų ekonomikos ir finansų srityse, apžvelgs pasiektą pažangą, kuriant Kapitalo rinkų sąjungą, bei apsikeis nuomonėmis dėl mokesčių vaidmens, siekiant tvaraus ekonomikos augimo.

Euro grupėje pagrindinis dėmesys bus skirtas tolesnėms diskusijoms dėl Biudžetinio instrumento konvergencijai ir konkurencingumui Euro zonoje didinti bei Graikijos po programinės priežiūros įsipareigojimų vykdymui. 

Vaizdo įrašą galite rasti čia.